statystyki

Kontynent kontra koronawirus

autor: Magdalena Cedro26.02.2020, 08:31; Aktualizacja: 26.02.2020, 08:31
Austria i Chorwacja potwierdziły wczoraj pierwsze przypadki zachorowań.

Austria i Chorwacja potwierdziły wczoraj pierwsze przypadki zachorowań.źródło: ShutterStock

Austria i Chorwacja potwierdziły wczoraj pierwsze przypadki zachorowań.

Włochy z blisko 300 przypadkami zdiagnozowanych zachorowań na SARS-CoV-2 pozostają najbardziej dotkniętym chorobą krajem poza Azją. Wczoraj zarówno samych Włochów, jak i potencjalnych przyjezdnych uspokajał premier Giuseppe Conte, który stwierdził, że Italia jest krajem bezpiecznym do podróżowania. – Wprowadzanie jakichkolwiek obostrzeń byłoby niesprawiedliwe – mówił.

Najbardziej zainfekowana jest położona na północy Lombardia, ale wczoraj pierwszy przypadek potwierdzono także na południu kraju. Na koronawirusa we Włoszech zmarło do tej pory siedem osób, wszystkie miały powyżej 60. roku życia i chorowały na inne schorzenia. Sześć przypadków to Lombardia, jeden – sąsiadująca z nią Wenecja Euganejska. Informacja o ostatnim zgodnie została potwierdzona w poniedziałek wieczorem, do zamknięcia wczoraj tego numeru DGP nie było informacji o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Zachorowania odnotowano łącznie w ośmiu regionach. Jak podaje włoska agencja Ansa, poza Lombardią i Wenecją Euganejską są to Emilia-Romania, Lacjum, Piemont, Sycylia, Toskania i Trydent-Górna Adyga.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie