Wróbel: Niesforny palec jednej posłanki

autor: Jan Wróbel21.02.2020, 08:12; Aktualizacja: 21.02.2020, 08:17
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Joanna Lichocka może pokazała palec posłom opozycji, a może nie. Z nagrania wnioskowałbym, że raczej nie, kłopot polega na tym, że tłumaczenie się w takich sprawach, chociażby nie wiem jak rezolutne, pogarsza sprawę. Zresztą jej krytycy mają gdzieś, czy posłanka pocierała policzek, czy raniła palcem uczucia wrażliwych etyków z Wiejskiej – Lichocka ma zapłacić za TVP, za Trybunał Konstytucyjny, za KRS, za wszystko.

Grający w portugalskim FC Porto Moussa Marega z całą pewnością pokazał palec, a prawdę mówiąc oba, kibicom w Guimaraes. Piłkarz nie tylko się nie tłumaczy, ale jeszcze dolewa oliwy do ognia, mówiąc o hańbie kibiców i bezduszności sędziów. Chodziło o to, że grupa kibiców klubu z Guimaraes, w którym kiedyś Marega grał, lżyła czarnoskórego gracza rasistowskimi obelgami i tekstami, a sędzia udawał, że tego nie słyszy. Wściekły piłkarz wulgarnie odciął się kibicom i zszedł z boiska.

Incydent z Maregą wywołał lawinę, która przy awanturze o gest posłanki PiS wygląda jak Alpy wobec Beskidu Małego. Już w dniu wydarzenia rozświergotał się portugalski Twitter – czołowi działacze piłkarscy, politycy i komentatorzy bronili Maregi. Oświadczenia wydali premier oraz prezydent kraju. Media żyją tylko tym tematem, który zepchnął w cień tak ogniskujące emocje sprawy jak głosowanie w sprawie dopuszczalności eutanazji i epidemię koronawirusa. We wtorek odbyła się w parlamencie gorąca debata nad przeciwdziałaniem rasizmowi i przemocy. Gorąca, choć przeciwko rasizmowi byli wszyscy jej uczestnicy poza jednym, który próbował pewnego rodzaju symetryzmu, za co zgodnie został zrugany przez ogół. Dostało się, jak zawsze, ministerstwu edukacji (przecież, w jakiś cudowny sposób, szkoły powinny skutecznie przemienić człowieka w antyrasistowskiego anioła), a także władzom portugalskiego związku piłki nożnej, menedżerom klubu Vitoria Guimaraes. Jak nic, powstanie specjalna komisja.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (4)

 • dd(2020-02-21 15:50) Zgłoś naruszenie 86

  Jeśli Redaktor faktycznie widział film i wątpi/podważa fakt, iż do gestu doszło to pomimo mojej dotychczasowej sympatii i wiary w to, że można być obiektywnym - wiarę tą utraciłem. Jest mi wręcz przykro z tego powodu. Na opinię pracuje się lata, a tarci w jednej chwili ...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2020-02-23 09:14) Zgłoś naruszenie 42

  wróbel nie podłączył się do fejku i hejtu a nawet wyraził zdanie odrębne. Być może nie najgorszy gust nie pozwala mu brać udziału w ordynarnej hucpie. Woli wykwintniejsze formy

  Odpowiedz
 • dnc(2020-02-22 11:55) Zgłoś naruszenie 36

  Panie Redaktorze. Wiem, wiem ,wiek już nie ten, oczy nie te, a na nosie okulary. Jeśli Pan przez nie nie dostrzegł "facka" pani poseł, to polecam mimo wszystko w najbliższym czasie wizytę u okulisty. I zmianę dioptrii na większe. Bo wiadomy palec nie był li tylko znakiem "pokoju" wobec opozycji, ale także znakiem pychy, bałwochwalstwa i pewnie jeszcze kilku innych przywar "dobrej zmiany". A przecież PIS obiecywał już w 2015 roku, że będzie lepiej niż za obrzydliwych poprzedników, uczciwiej, porządniej, poważniej td, itd. A jest dokładnie na odwrót od zamierzeń. Miało być jak nigdy, a.. wyszło jak zawsze. Dlatego ceniąc Pana Redaktora, także za poranny program w TokFM, liczę, ze jednak uda się Pan na rzeczona poradę do okulisty a w najgorszym wypadku przetrze szmatką szkła i spojrzy jeszcze raz.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie