Urzędujący się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zainaugurował w sobotę w Warszawie swoją kampanię wyborczą. W wystąpieniu podczas konwencji zapowiedział powrót "Dudabusa", którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej będzie docierał na spotkania z mieszkańcami.

W inaugurującym kampanię wystąpieniu Andrzej Duda podkreślał, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski i apelował do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

Podczas konwencji głos zabrali również prezes PiS Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło oraz premier Mateusz Morawiecki.

"Konwencja była inauguracją kampanii Andrzeja Dudy i jak prezydent sam zapowiedział - za chwilę wraca na pokład Dudabusa i będzie odwiedzał różne zakątki Polski, spotykał się z Polakami, przekonywał do swojej wizji prezydentury" - powiedział PAP Fogiel.

Dodał, że cztery wystąpienia na konwencji: prezesa PiS, premiera, byłej premier i prezydenta podkreślały "wszystkie najważniejsze aspekty prezydentury - tak dotychczasowe, jak i kreślące wizję na przyszłość".

Fogiel podkreślił, że kwestie zarysowane w tych wystąpieniach będą także jednymi z głównych motywów całej kampanii.

"Oczywiście w centrum jest Polska, w centrum jest rodzina, bezpieczeństwo, rozwój - te wszystkie kwestie były elementami sobotnich wystąpień i oczywiście będą one jednym z głównych motywów kampanii, która właśnie wystartowała" - zaznaczył zastępca rzecznika PiS.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów