statystyki

Jakim prezydentem jest Andrzej Duda? [OPINIA ZAREMBY]

autor: Piotr Zaremba11.01.2020, 10:00
Andrzej Duda wciąż nie prowadzi kampanii na pełną skalę. Ale już nam powiedział, jakim chce być prezydentem w drugiej kadencji.

Andrzej Duda wciąż nie prowadzi kampanii na pełną skalę. Ale już nam powiedział, jakim chce być prezydentem w drugiej kadencji.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Andrzej Duda wciąż nie prowadzi kampanii na pełną skalę. Ale już nam powiedział, jakim chce być prezydentem w drugiej kadencji.

U p arł się, nie chciał, nie wiadomo dlaczego – tak ważny polityk PiS skwitował efekty namawiania prezydenta Andrzeja Dudy do osobistego zabrania głosu po ataku Putina na Polskę.

– Zachęcali go do wystąpienia prawie wszyscy ludzie jego „dworu”, za wyjątkiem Krzysztofa Szczerskiego – precyzuje jeden ze współpracowników głowy państwa. Tłumaczy, że prezydent nie lubi nagłych zmian w poczynionych wcześniej planach. Co więcej, Duda poczuł się nagabywany przez opozycję, a wręcz dotknięty obcesowym wzywaniem go do tablicy przez Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Magazyn DGP. Okładka 10.01.2020

Magazyn DGP. Okładka 10.01.2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Bez gryzienia trawy

I w tym przypadku merytorycznie miał rację. Zupełnie wystarczyło stanowisko premiera Morawieckiego. Więcej nawet: żądanie, aby głos koniecznie zabrał prezydent, dowartościowywało Putina. Opozycja wytworzyła psychozę nieobecnej głowy państwa po to, aby poczuć grunt pod nogami w kampanii, aby wreszcie ją zacząć, aby znaleźć temat.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (10)

  • turpin(2020-01-11 13:07) Zgłoś naruszenie 254

    Jakim jest Prezydentem? Ano dokładnie takim, jakim Prezes każe.

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-01-11 13:00) Zgłoś naruszenie 205

    Dla mnie to najgorszy . Jego krzyki i te........... uśmiechy. Jest tylko notariuszem PIS-u

    Odpowiedz
  • prekk29(2020-01-11 12:02) Zgłoś naruszenie 161

    Prezydent nie ma poparcia politycznego aby zmienić obraz prezydentury w przypadku wygranej w maju.

    Odpowiedz
  • neverpis(2020-01-11 15:53) Zgłoś naruszenie 132

    Jak na razie to okazał sie oszustem wyborczym z 2015r dzięki czemu wygrał z Komorowskim,dlaczego !? bo na niego głosowałem,ale drugi raz się nie nabiorę.

    Odpowiedz
  • ze to ziemia nosi(2020-01-12 18:43) Zgłoś naruszenie 61

    dla mnie jest nikim

    Odpowiedz
  • Jarek(2020-02-06 14:28) Zgłoś naruszenie 31

    Jest taka powieść dla dzieci autorstwa Lymana Franka Bauma ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz". To bardzo pasująca treść do dzisiejszych czasów i rzeczywistości pod rządami PiS. Niezaprzeczalnym Czarnoksiężnikiem jest Jarosław Kaczyński, który podobnie jak postać z tej bajki siedzi w ukryciu i pociąga za sznurki i czasem tylko swoim głosem obwieści nowe prawdy które już są tyle że nikt nie wie gdzie i kiedy się ukażą. Na Krakowskim Przedmieściu tych deklaracji było wiele i co? ***** nic nowego, na szemrane eksperymenty Maciarewicza i jemu podobnych poszło niemało kasy. W bajce występowały postacie Dorotki, Lwa, Stracha na wróble i blaszanego Drwala. Jak podzielić te role na rządzących ? Kto będzie kim? Pomyślcie drodzy czytający. Casting otwarty...gdyby był Pajac jakiś o obłudnej marionetkowej naturze wiedziałbym czyje nazwisko umieścić w napisach końcowych..AD2020 Czyż nie? Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Aga(2020-05-04 22:59) Zgłoś naruszenie 31

    Glupi narod z was ludzie z czym wam tak zle ze firmy uszczelnione ze kraść biznesmeni nie mozecie o to chodzi.. Chyba jak. Cos sie komus ukruca ogarnia to po to żeby z kims sie podzielic w Polsce żyją jeszcze emeryci i rodziny z dziećmi nie tylko biznesmeni wiec ten czlowiek pomaga słabszym i rodzina pomógł a inni tego przez 20 lat nie zrobili gdyby nie ten wirus polska bylaby na mega poziomie ale glupi narod lubi ponabijac sie ciekawe jak wiekszosc z was rządzi wlasnym domem i budżetem zwyklych prostych spraw nie ogarniacie a każdy lubi cwaniaka udawac a wypowiedziec sie kto potrafi tak jak nasz szanowny. Prezydent nikt ten prezydent nawet do polski nie pasuje za wysoki poziom do takich ludzi jak wiekszosc wypisujaca te głupoty. Dobre rządy dobre decyzje popieram Pana prezydenta i lepszego nie będzie. Zastanowcie sie do czego doprowadzi sie panstwo nie majc prezydenta i dobrej wladzy w czasach takixh jakie mamy.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2020-05-11 19:03) Zgłoś naruszenie 31

    Pewnie, że prezydentem Polski pasuje Andrzej Duda, bo PIS ma człowieka, który niczym się nie interesuje tylko wszystko podpisuje, co mu podstawi Jarosław Kaczyński i takiego potrzebuje PIS, co nie zadaje pytań i robi wszystko, co mu każe Kaczyński a Duda jest takim człowiekiem a inny na jego miejsce nie byłby tak podatny na rządzenie Kaczyńskiego. I dla tego ten człowiek nie powinien być prezydentem każdy inny, który nie pozwoli sobą pomiatać, jaki jest Duda i nie ma powiązania z PIS-em, bo dalej by rządził Kaczyński i byłby długopisem Kaczyńskiego.

    Odpowiedz
  • Juhas(2020-01-13 17:14) Zgłoś naruszenie 22

    Bardzo dobrze

    Odpowiedz
  • Polak(2020-06-29 11:54) Zgłoś naruszenie 20

    Duda na prezydenta polska sprzedana ameryce jak kiedys zwiazkowi radzieckiemu.Kupione glosy obiecane wakacje dla dzieci za moje skladki z zuz.Emerycii gloduja jak ja pujde na emeryture to dostane grosze a pracuje juz 40 lat.Kpina poraszka sprzedawczyki.

    Odpowiedz