statystyki

Miłosz: Mariusz, teraz albo nigdy!

autor: Maciej Miłosz25.11.2019, 08:20; Aktualizacja: 25.11.2019, 08:38
Maciej Miłosz

Maciej Miłoszźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat. prasowe

Prawie dwa lata temu minister obrony Mariusz Błaszczak powołał pełnomocnika ds. Agencji Uzbrojenia. Niestety do tej pory nie poznaliśmy efektów jego pracy. Na pytania o nie padała odpowiedź, że trwają pogłębione analizy. Z kolei dwa tygodnie temu na łamach DGP opisaliśmy niemożność resortu obrony i nadzorowanej przezeń Polskiej Grupy Zbrojeniowej w modernizacji czołgów Leopard. Od kilku miesięcy kilkadziesiąt pojazdów stoi rozłożonych w zakładzie Bumar i nic się z nimi nie dzieje. Po prostu się nie da.

Tymczasem dwa dni przed powstaniem niniejszego komentarza „Rzeczpospolita” opisała, że PGZ w obecnej formie zostanie zlikwidowana. Z jej części, w połączeniu z odpowiedzialnym dziś za zakupy Inspektoratem Uzbrojenia, ma powstać AU. Ma to być wynik sporu w rządzie, kto ma nadzorować zbrojeniówkę. Choć wydaje się, że geneza pomysłu jest nieco inna, faktycznie słychać plotki o takich konceptach.

Jako człowiek z natury podejrzliwy mam nieodparte wrażenie, że te trzy wydarzenia się łączą. Mogło być tak: po naszych doniesieniach o tym, że czołgi stoją i nic nie wskazuje na to, by coś się miało szybko zmienić, w mało wyjściowym budynku przy Nowogrodzkiej kilku panów, a być może tylko jeden, doszli do wniosku, że coś trzeba zmienić. Zawołali kolegę i mówią: Mariusz, musisz. Ten się podrapał po głowie i rzekł: Robimy AU, w końcu od dawna o niej mówimy. Ba, nawet pełnomocnika mamy.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • green(2019-11-25 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety,wszystko co zwiazane jest z technika w Polsce nie udaje sie bo inteligencja techniczna zostala za Balcerowicza zdziesiatkowana.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie