Głosowanie ws. KRS: KO chce odwołania Elżbiety Witek i składa wniosek do prokuratury

22.11.2019, 10:00; Aktualizacja: 22.11.2019, 10:18
Elżbieta Witek

Elżbieta Witekźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Przewodniczący klubu KO Borys Budka poinformował w piątek, że przygotowany został wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z funkcji w związku z sejmowym głosowaniem ws. wyboru członków KRS. Zapowiedział również złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • j.(2019-11-22 18:01) Zgłoś naruszenie 11

  Czyli opozycja niczego się nie nauczyła i dalej brnie w bezsensowne działania, które skazane są na niepowodzenie. (Tylko patrzeć, jak złożą jakieś kolejne "wotum nieufności...) To tak, jakby ktoś o słynnym szatniarzu z "Misia" ciągle powtarzał, że "szatniarz powinien oddać płaszcz!", podczas gdy szatniarz się z tego śmieje i przywłaszcza sobie kolejne płaszcze. Tu trzeba zrobić coś zupełnie innego, a mianowicie skutecznie doprowadzić co zmiany szatniarza, ale w tym celu trzeba mieć lepszego kandydata na szatniarza i przekonać do głosowania na niego tych, którzy wybierają szatniarzy! Niestety opozycja tego nie potrafi, co jest miodem na serce Kaczyńskiego. Nie mogę się temu nadziwić, jak można być tak ślepo upartym i bez opamiętania brnąć robiąc dalej swoje, nie chcąc widzieć, ze to "swoje" jest po prostu bezskuteczne. Może już lepiej, żeby... nic nie robili. Nie mam pojęcia, co w danej sprawie chcą osiągnąć składając wniosek do prokuratury.... Przecież tu nic nie ma do ugrania, podobnie jak w przypadku składania jakiegoś kretyńskiego wotum nieufności! To na skutek totalnej nieudolności opozycji Kaczyński będzie z nami robił, co zechce przez następne 4 lata!

  Odpowiedz
 • o(2019-11-22 13:20) Zgłoś naruszenie 31

  czy oprócz składania wniosków KO coś jescze mądrego wymyśli

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2019-11-22 11:35) Zgłoś naruszenie 31

  Prokuratura powinna wyjaśnić kto dokonał zablokowania czytników części posłów PIS w trakcie głosowania nad kandydaturami do KRS. Ustalić kto miał w tym interes. W tym czasie w trakcie głosowań na sali plenarnej była wystarczająca liczba posłów PIS aby przegłosować każdą swoją kandydaturę.

  Odpowiedz
 • emeryt(2019-11-22 10:56) Zgłoś naruszenie 46

  To jest partia przestępcza.Totalitaryzm i autorytaryzm partii rządzącej aż kipi..........Narodzie gdzie jesteś za te nędzne przekupne 500 plus!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie