statystyki

Anonimowy współpracownik Trumpa ostrzega przed nim. "To człowiek leniwy i niezbyt bystry"

autor: Jakub Kapiszewski21.11.2019, 08:33; Aktualizacja: 21.11.2019, 08:33
Nie głosujcie na niego! To człowiek leniwy i niezbyt bystry – apeluje do Amerykanów anonimowy współpracownik prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Nie głosujcie na niego! To człowiek leniwy i niezbyt bystry – apeluje do Amerykanów anonimowy współpracownik prezydenta Stanów Zjednoczonych.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Stefani Reynolds POOL

Nie głosujcie na niego! To człowiek leniwy i niezbyt bystry – apeluje do Amerykanów anonimowy współpracownik prezydenta Stanów Zjednoczonych.

O bezimiennym autorze (lub autorce) książki „Ostrzeżenie” wiadomo tylko tyle, że jest wysokim rangą przedstawicielem administracji Trumpa. Czy wciąż pracuje na szczycie rządu federalnego – nie wiadomo. Woli pozostać w cieniu, bo – jak sam pisze – dzięki temu osoby, którym książka się nie spodoba, będą zmuszone krytykować ją samą, a nie tego, kto ją napisał.

Sam identyfikuje się jako członek grupy urzędników, która od początku kadencji starała się okiełznać charakter Trumpa i zapobiec podejmowaniu przez niego fatalnych decyzji. Przyznaje, że swego czasu był nawet entuzjastą prezydenta. Bliska współpraca z nim okazała się jednak pasmem rozczarowań. Dziś twórca „Ostrzeżenia” jest przekonany, że Donald Trump nie nadaje się na lokatora Białego Domu.

Przede wszystkim autor nie ma najlepszego zdania o kompetencjach poznawczych prezydenta. Pisze, że „poziom jego intelektualnego lenistwa jest porażający” oraz że trudno się z nim współpracuje, bo łatwo się rozprasza i irytuje, gubi wątki lub je myli i ma problem z przyswajaniem informacji.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie