statystyki

Cień Kremla nad Londongradem. Raport Izby Gmin analizuje dowody wpływu Rosji

autor: Jakub Kapiszewski19.11.2019, 07:33; Aktualizacja: 19.11.2019, 07:40
Raport analizuje dowody wpływu Rosji na brytyjską politykę. Nad jego przygotowaniem pracowała komisja ds. wywiadu i bezpieczeństwa Izby Gmin. Na biurko Borisa Johnsona trafił prawie miesiąc temu.

Raport analizuje dowody wpływu Rosji na brytyjską politykę. Nad jego przygotowaniem pracowała komisja ds. wywiadu i bezpieczeństwa Izby Gmin. Na biurko Borisa Johnsona trafił prawie miesiąc temu.źródło: ShutterStock

Jednym z głównych tematów kampanii wyborczej stała się Rosja. Przede wszystkim raport o wpływach Moskwy w Królestwie oraz impreza u syna rosyjskiego oligarchy, na której Boris Johnson bawił się, piastując stanowisko szefa dyplomacji.

Raport analizuje dowody wpływu Rosji na brytyjską politykę. Nad jego przygotowaniem pracowała komisja ds. wywiadu i bezpieczeństwa Izby Gmin. Na biurko Borisa Johnsona trafił prawie miesiąc temu. Autorzy spodziewali się, że premier opublikuje go jeszcze pod koniec października – tak, żeby zdążyć przed zbliżającymi się wyborami.

Tak się jednak nie stało. Co więcej, rząd postanowił, że raport ujrzy światło dzienne dopiero po wyborach. Wywołało to falę spekulacji co do zawartości 50-stronicowego dokumentu, którą jeden z autorów – Dominic Grieve, szef komisji pracującej nad raportem – określił jako ważną dla wyborców.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie