statystyki

Impeachment Trumpa? To coraz bardziej prawdopodobne

autor: Radosław Korzycki04.11.2019, 07:55; Aktualizacja: 04.11.2019, 07:55
Izba Reprezentantów przegłosowała rezolucję dotyczącą impeachmentu prezydenta USA.

Izba Reprezentantów przegłosowała rezolucję dotyczącą impeachmentu prezydenta USA.źródło: ShutterStock

Izba Reprezentantów przegłosowała rezolucję dotyczącą impeachmentu prezydenta USA.

Za uchwałą było 232 kongresmenów, a przeciwko 196. Głosy rozłożyły się dokładnie według barw partyjnych. Przepisy rezolucji określają zasady podejmowania kolejnych kroków w sprawie, która może się skończyć postawieniem prezydenta w stan oskarżenia, i jak ma wyglądać teraz śledztwo.

Przewiduje ona m.in. publiczne przesłuchania w sprawie działań prezydenta Trumpa wobec Ukrainy. „To największe polowanie na czarownice w historii USA” – napisał na Twitterze Donald Trump w reakcji na zdominowaną przez demokratów decyzję Izby Reprezentantów.

Od czasu rozpoczęcia dochodzenia w sprawie działań prezydenta USA przesłuchania w Kongresie były zamknięte. Procedurę tę krytykował Trump i jego stronnictwo. Przegłosowana przez demokratów rezolucja przewiduje otwarte przesłuchania świadków, po których komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów dokona analizy potencjalnych zarzutów. Na tym etapie w procedurze będą mogli brać udział prawnicy prezydenta.

„Tym głosowaniem wprowadzimy przejrzystość dalszego procesu i jego celu, w sposób respektujący naszą konstytucję” – mówiła przed podjęciem decyzji przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

  • polacy(2019-11-05 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    tramp-nie wycofał na czas wojsk z syrii- w styczniu 2019 ostatniego wojaka usa---wcześniej i afganistanu do 7 tys, miało zostać do 1 lipca 2019 rok!!!!!!!!!--pamietamy to !!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-11-04 17:59) Zgłoś naruszenie 01

    Za POdpisanie ustawki 447 - jestem za ... A tych 88. , to później ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie