statystyki

Żółciak: Apel Jakiego wołaniem o Tea Party [OPINIA]

autor: Tomasz Żółciak21.10.2019, 08:25; Aktualizacja: 21.10.2019, 08:25
Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”.

Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”.źródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”. – Jeżeli prawica nie zareaguje na te procesy u fundamentów, to po tej kadencji, za 4 lata, kolejne kilka milionów ludzi skończy ten proces „socjalizacji” i prawica nie będzie miała czego szukać w Sejmie – diagnozuje.

Jakie jest kryterium zaliczania uniwersytetu do grona lewicowych czy lewackich? Tego nie wiem, z tezami Patryka Jakiego powinni zmierzyć się socjologowie. Niemniej jednak takie binarne postrzeganie świata i ludzi (prawak-lewak) już na wstępie budzi wątpliwości.

T rochę dziwi też to, że władza, która ma w garści media publiczne, narzeka, że ma problem z dotarciem do świadomości młodych ludzi. Krytykuje próby indoktrynacji przez pewne środowiska, mimo że sama robi dokładnie to samo. Problemem jest jakość przekazu władzy – topornego, skrajnie jednostronnego, na granicy traktowania ludzi jak gąbki, które wchłoną wszystko.

Przekazem subtelnym jak cios obuchem na dłuższą metę nie zdobywa się młodych serc i umysłów. O tym, jak złą robotę dla PiS robi Jacek Kurski i TVP, świadczy dobry wynik Konfederacji (którą wpierw TVP ignorowała, a potem ostro atakowała) i mandat dla Klaudii Jachiry (której ataki TVP zapewniły rozpoznawalność). Nie wspominając już o nieudolnych próbach deprecjacji Nobla dla Olgi Tokarczuk, której nie po drodze z obecną władzą.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie