statystyki

USA zwiększą rolę kobiet w gaszeniu konfliktów

autor: Radosław Korzycki17.10.2019, 07:33; Aktualizacja: 17.10.2019, 07:58
USA

USAźródło: ShutterStock

Nacisk na wzrost liczby negocjatorek ma poprawić skuteczność pracy na obszarach dotkniętych działaniami zbrojnymi

W jaki sposób Amerykanie monitorują konflikty na świecie i jakimi sukcesami mogą się pochwalić? Czy wzrasta liczba amerykańskich kobiet na stanowiskach negocjatorów? I czy ostatnie skandale amerykańskiej administracji, w które jest wplątana Ukraina, wpłyną na pomoc, jaka z Waszyngtonu płynie do Kijowa? Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył niedawno, że drogi do uregulowania konfliktu na Donbasie zostaną omówione w ramach formatu normandzkiego. Między innymi o to pytamy wiceszefową amerykańskiej dyplomacji Denise Natali.

Przyjechała pani do Polski, aby wziąć udział w debacie na temat obecności kobiet w siłach zbrojnych. Dla Stanów Zjednoczonych to ważna kwestia?

Tak. Jednym z powodów jest moje wystąpienie na Warsaw Security Forum na temat ustawy o roli kobiet w sprawie pokoju i bezpieczeństwa, która dzięki wysiłkom aktualnego republikańskiego rządu przeszła przez Kongres w 2017 r. i jest teraz częścią szerszej narodowej strategii wobec związku kobiet z bezpieczeństwem. Biuro ds. Konfliktów i Operacji Stabilizacyjnych, na którego czele stoję, jest odpowiedzialne za jego wdrażanie.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie