statystyki

USA zwiększą rolę kobiet w gaszeniu konfliktów

autor: Radosław Korzycki17.10.2019, 07:33; Aktualizacja: 17.10.2019, 07:58
USA

USAźródło: ShutterStock

Nacisk na wzrost liczby negocjatorek ma poprawić skuteczność pracy na obszarach dotkniętych działaniami zbrojnymi

W jaki sposób Amerykanie monitorują konflikty na świecie i jakimi sukcesami mogą się pochwalić? Czy wzrasta liczba amerykańskich kobiet na stanowiskach negocjatorów? I czy ostatnie skandale amerykańskiej administracji, w które jest wplątana Ukraina, wpłyną na pomoc, jaka z Waszyngtonu płynie do Kijowa? Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył niedawno, że drogi do uregulowania konfliktu na Donbasie zostaną omówione w ramach formatu normandzkiego. Między innymi o to pytamy wiceszefową amerykańskiej dyplomacji Denise Natali.

Przyjechała pani do Polski, aby wziąć udział w debacie na temat obecności kobiet w siłach zbrojnych. Dla Stanów Zjednoczonych to ważna kwestia?

Tak. Jednym z powodów jest moje wystąpienie na Warsaw Security Forum na temat ustawy o roli kobiet w sprawie pokoju i bezpieczeństwa, która dzięki wysiłkom aktualnego republikańskiego rządu przeszła przez Kongres w 2017 r. i jest teraz częścią szerszej narodowej strategii wobec związku kobiet z bezpieczeństwem. Biuro ds. Konfliktów i Operacji Stabilizacyjnych, na którego czele stoję, jest odpowiedzialne za jego wdrażanie.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie