statystyki

Polscy żołnierze ruszają do Libanu

autor: Maciej Miłosz24.09.2019, 08:10; Aktualizacja: 24.09.2019, 11:49
Za dwa tygodnie rozpocznie się transport sprzętu i ludzi na misję UNIFIL. Dzieje się to w czasie, w którym Liban i Izrael są na skraju wojny.

Za dwa tygodnie rozpocznie się transport sprzętu i ludzi na misję UNIFIL. Dzieje się to w czasie, w którym Liban i Izrael są na skraju wojny.źródło: ShutterStock

Za dwa tygodnie rozpocznie się transport sprzętu i ludzi na misję UNIFIL. Dzieje się to w czasie, w którym Liban i Izrael są na skraju wojny.

W pierwszej kolejności wysłane zostaną elementy przygotowawcze, czyli logistycy i łącznościowcy. Oni ruszą na Bliski Wschód w pierwszej dekadzie października. Ich zadaniem będzie stworzenie zaplecza dla głównych sił. Cięższy sprzęt, m.in. kilkanaście transporterów opancerzonych Rosomak i wozy Humvee, do Libanu zostaną wysłane drogą morską. Ludzie polecą samolotami wojskowymi i liniami komercyjnymi. W sumie w czasie jednej zmiany służyć będzie ok. 250 polskich żołnierzy. Trzon pierwszej stanowią wojskowi z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Główną bazą będzie Camp Shamrock, gdzie stacjonują m.in. Irlandczycy. – Naszym głównym zadaniem będzie patrolowanie i obsadzenie posterunków obserwacyjnych. Rotacja będzie następować co sześć miesięcy – tłumaczy ppłk Piotr Walatek, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (9)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie