statystyki

Duda porozmawia w Nowym Jorku z Trumpem

autor: Maciej Miłosz, Grzegorz Osiecki, Radoslaw Korzycki23.09.2019, 07:00; Aktualizacja: 23.09.2019, 07:06
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Przywódcy podejmą temat zacieśniania współpracy militarnej. I omówią datę ewentualnej wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie.

Andrzej Duda będzie rozmawiał z Donaldem Trupem dwa razy. Pierwsze spotkanie w poniedziałek ma mieć charakter dwustronny. Duda i Trump mają się widzieć także we wtorek, podczas uroczystego obiadu wydanego przez prezydenta USA.

Pełnowymiarowe spotkanie

– Spotkanie obu prezydentów podtrzymuje dynamikę kontaktów na najwyższym szczeblu i zadaje kłam tym wszystkim, którzy snuli fantastyczne teorie na temat przełożenia wizyty prezydenta Trumpa w Warszawie. Pokazuje ono, że stronie amerykańskiej także zależy na kontaktach z nami – mówi DGP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2019-09-23 08:46) Zgłoś naruszenie 20

    Pan Prezydent pojechał tam napewno rozmawiać o emeryturach stazowych... ......kilka dni temu otrzymałem List z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Duda z wyjaśnieniem w sprawie:. "Kancelaria po raz kolejny zwraca mi uwagę że temat takich osób (emerytur stażowych ) to sprawa Rządu RP i jego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. Tak wiec wszyscy maja nas w d...dzie . Pisałem w nim.. .”Na osiedlu na którym mieszkam młodzi już pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/ nie chcą -(każdy z Nich codziennie zapity ,jeden renta ,drugi prawie, trzeci kolejny kandydat na zapijaczenie ) bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy z 40 /45 letnim stażem,zatrudnienie kiedyś wg przepisów w tzw szkodliwych i nieb warunkach pracy jak rtęć ,promien izotopowe,bardzo wysokie nap ,temp, ciśn ,pyły i gazy trujące i wybuch --okradzeni z słusznego dla Nich wieku emerytalnego i ochrony przed emeryt --wstecznie wprowadzoną z 2008r na 1998r Ustawą Pomostową , chodzą do pracy ledwo włócząc nogami aby PiS ze środków emerytalnych ukradzionych tym sposobem przez PO za szkodliwe i nieb warunki pracy , miał czym dzielić . Opamiętajcie się "„ Gdzie są dla tak spracowanych Emerytury w godnym dla Nich wieku-- Prezydencie DUDA.?! Nawet Komorowski to zrozumiał...Po mojej korespondencji z panami Wrzodakiem i Nałęczem nawet Prezydent to POjął: „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia ,pracowali w szkodliwych i nieb warunkach pracy oraz w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dnia zamiennie wolnych..-ale nic już nie zdążył zrobić! .

    Odpowiedz
  • Jan ( John )(2019-09-23 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Tutaj w usa w wiadomosciach ani slowa o tej " bardzo ważnej " wizycie, Dobrze ze czasem patrze na polskie strony . Wspolczuje wam . Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie