statystyki

Duda porozmawia w Nowym Jorku z Trumpem

autor: Maciej Miłosz, Grzegorz Osiecki, Radoslaw Korzycki23.09.2019, 07:00; Aktualizacja: 23.09.2019, 07:06
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Przywódcy podejmą temat zacieśniania współpracy militarnej. I omówią datę ewentualnej wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie.

Andrzej Duda będzie rozmawiał z Donaldem Trupem dwa razy. Pierwsze spotkanie w poniedziałek ma mieć charakter dwustronny. Duda i Trump mają się widzieć także we wtorek, podczas uroczystego obiadu wydanego przez prezydenta USA.

Pełnowymiarowe spotkanie

– Spotkanie obu prezydentów podtrzymuje dynamikę kontaktów na najwyższym szczeblu i zadaje kłam tym wszystkim, którzy snuli fantastyczne teorie na temat przełożenia wizyty prezydenta Trumpa w Warszawie. Pokazuje ono, że stronie amerykańskiej także zależy na kontaktach z nami – mówi DGP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2019-09-23 08:46) Zgłoś naruszenie 20

    Pan Prezydent pojechał tam napewno rozmawiać o emeryturach stazowych... ......kilka dni temu otrzymałem List z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Duda z wyjaśnieniem w sprawie:. "Kancelaria po raz kolejny zwraca mi uwagę że temat takich osób (emerytur stażowych ) to sprawa Rządu RP i jego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. Tak wiec wszyscy maja nas w d...dzie . Pisałem w nim.. .”Na osiedlu na którym mieszkam młodzi już pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/ nie chcą -(każdy z Nich codziennie zapity ,jeden renta ,drugi prawie, trzeci kolejny kandydat na zapijaczenie ) bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy z 40 /45 letnim stażem,zatrudnienie kiedyś wg przepisów w tzw szkodliwych i nieb warunkach pracy jak rtęć ,promien izotopowe,bardzo wysokie nap ,temp, ciśn ,pyły i gazy trujące i wybuch --okradzeni z słusznego dla Nich wieku emerytalnego i ochrony przed emeryt --wstecznie wprowadzoną z 2008r na 1998r Ustawą Pomostową , chodzą do pracy ledwo włócząc nogami aby PiS ze środków emerytalnych ukradzionych tym sposobem przez PO za szkodliwe i nieb warunki pracy , miał czym dzielić . Opamiętajcie się "„ Gdzie są dla tak spracowanych Emerytury w godnym dla Nich wieku-- Prezydencie DUDA.?! Nawet Komorowski to zrozumiał...Po mojej korespondencji z panami Wrzodakiem i Nałęczem nawet Prezydent to POjął: „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia ,pracowali w szkodliwych i nieb warunkach pracy oraz w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dnia zamiennie wolnych..-ale nic już nie zdążył zrobić! .

    Odpowiedz
  • Jan ( John )(2019-09-23 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Tutaj w usa w wiadomosciach ani slowa o tej " bardzo ważnej " wizycie, Dobrze ze czasem patrze na polskie strony . Wspolczuje wam . Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie