statystyki

Obecni posłowie na pierwszych miejscach list kandydatów do Sejmu

autor: Grzegorz Kowalczyk18.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 18.09.2019, 07:55
Zdarza się też, że liderzy wykonują nietypowe dla polityków zawody. Paweł Kukiz jest zawodowym muzykiem, Małgorzata Kidawa-Błońska producentem filmowym, Grzegorz Braun reżyserem.

Zdarza się też, że liderzy wykonują nietypowe dla polityków zawody. Paweł Kukiz jest zawodowym muzykiem, Małgorzata Kidawa-Błońska producentem filmowym, Grzegorz Braun reżyserem.źródło: ShutterStock

Tak wynika z deklaracji dotyczących zawodu wypełnianych na potrzeby PKW.

W komitecie PiS zaraz za parlamentarzystami są lekarze i prawnicy, do których zalicza się lider partii Jarosław Kaczyński. Mimo wykształcenia historycznego oraz doświadczenia w bankowości premier Morawiecki określił się jako polityk.

Na czołówkach list KO i Lewicy dominują ekonomiści – kolejno siedmiu i dziewięciu kandydatów. Grzegorz Schetyna, będąc magistrem historii, podał, że jest z zawodu parlamentarzystą, Włodzimierz Czarzasty, że jest politologiem, zaś Adrian Zandberg – programistą.

W PSL „jedynki” prócz posłowania najczęściej pracują w samorządzie. Dwóch kandydatów deklaruje się jako rolnicy, dwóch to inżynierowie rolnictwa i ogrodnictwa. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest lekarzem.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie