statystyki

Obecni posłowie na pierwszych miejscach list kandydatów do Sejmu

autor: Grzegorz Kowalczyk18.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 18.09.2019, 07:55
Zdarza się też, że liderzy wykonują nietypowe dla polityków zawody. Paweł Kukiz jest zawodowym muzykiem, Małgorzata Kidawa-Błońska producentem filmowym, Grzegorz Braun reżyserem.

Zdarza się też, że liderzy wykonują nietypowe dla polityków zawody. Paweł Kukiz jest zawodowym muzykiem, Małgorzata Kidawa-Błońska producentem filmowym, Grzegorz Braun reżyserem.źródło: ShutterStock

Tak wynika z deklaracji dotyczących zawodu wypełnianych na potrzeby PKW.

W komitecie PiS zaraz za parlamentarzystami są lekarze i prawnicy, do których zalicza się lider partii Jarosław Kaczyński. Mimo wykształcenia historycznego oraz doświadczenia w bankowości premier Morawiecki określił się jako polityk.

Na czołówkach list KO i Lewicy dominują ekonomiści – kolejno siedmiu i dziewięciu kandydatów. Grzegorz Schetyna, będąc magistrem historii, podał, że jest z zawodu parlamentarzystą, Włodzimierz Czarzasty, że jest politologiem, zaś Adrian Zandberg – programistą.

W PSL „jedynki” prócz posłowania najczęściej pracują w samorządzie. Dwóch kandydatów deklaruje się jako rolnicy, dwóch to inżynierowie rolnictwa i ogrodnictwa. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest lekarzem.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie