statystyki

Były prezes Orlenu zatrzymany. W sprawie jest jednak mnóstwo wątpliwości

autor: Patryk Słowik, Julita Żylińska, Grzegorz Osiecki05.09.2019, 09:25; Aktualizacja: 05.09.2019, 09:28
Materiał dowodowy w sprawie niegospodarności w spółce jest mocny – twierdzą źródła DGP w prokuraturze. Tyle że nie da się jej bezpośrednio powiązać z jej byłym prezesem Jackiem K. – dodają.

Materiał dowodowy w sprawie niegospodarności w spółce jest mocny – twierdzą źródła DGP w prokuraturze. Tyle że nie da się jej bezpośrednio powiązać z jej byłym prezesem Jackiem K. – dodają.źródło: ShutterStock

Materiał dowodowy w sprawie niegospodarności w spółce jest mocny – twierdzą źródła DGP w prokuraturze. Tyle że nie da się jej bezpośrednio powiązać z jej byłym prezesem Jackiem K. – dodają.

Opozycja nie ma wątpliwości, że zatrzymanie ma kontekst polityczny.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wczoraj Jacka K. i pięć innych osób, m.in. z firm współpracujących ze spółką paliwową przy organizacji eventów oraz imprez sportowych i kulturalnych. Przedstawiono im zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w PKN Orlen. Były prezes był już zatrzymany przez CBA w lutym. Sąd wydał wówczas decyzję o areszcie na trzy miesiące, ale wyznaczył też kaucję 1 mln zł i pozwolił mu odpowiadać z wolnej stopy.

Prokuratura Krajowa we wczorajszym komunikacie poinformowała, że „byłemu prezesowi zarządu PKN Orlen – Dariuszowi Jackowi K. uzupełniono wydane uprzednio zarzuty o czyn polegający m.in. na wyrządzeniu PKN Orlen SA szkody majątkowej w wyniku niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, poprzez pokrycie przez spółkę kosztów wyjazdu, który nie miał charakteru wyjazdu służbowego, w kwocie przekraczającej 500 tys. zł”.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • green(2019-09-05 10:23) Zgłoś naruszenie 10

    Zawsze jak naszych zatrzymuja to sa watpliwosci. Jak zatrzymuja ich to juz sa winni. Taki to dziennikarstwo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie