statystyki

Były prezes Orlenu zatrzymany. W sprawie jest jednak mnóstwo wątpliwości

autor: Patryk Słowik, Julita Żylińska, Grzegorz Osiecki05.09.2019, 09:25; Aktualizacja: 05.09.2019, 09:28
Materiał dowodowy w sprawie niegospodarności w spółce jest mocny – twierdzą źródła DGP w prokuraturze. Tyle że nie da się jej bezpośrednio powiązać z jej byłym prezesem Jackiem K. – dodają.

Materiał dowodowy w sprawie niegospodarności w spółce jest mocny – twierdzą źródła DGP w prokuraturze. Tyle że nie da się jej bezpośrednio powiązać z jej byłym prezesem Jackiem K. – dodają.źródło: ShutterStock

Materiał dowodowy w sprawie niegospodarności w spółce jest mocny – twierdzą źródła DGP w prokuraturze. Tyle że nie da się jej bezpośrednio powiązać z jej byłym prezesem Jackiem K. – dodają.

Opozycja nie ma wątpliwości, że zatrzymanie ma kontekst polityczny.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wczoraj Jacka K. i pięć innych osób, m.in. z firm współpracujących ze spółką paliwową przy organizacji eventów oraz imprez sportowych i kulturalnych. Przedstawiono im zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w PKN Orlen. Były prezes był już zatrzymany przez CBA w lutym. Sąd wydał wówczas decyzję o areszcie na trzy miesiące, ale wyznaczył też kaucję 1 mln zł i pozwolił mu odpowiadać z wolnej stopy.

Prokuratura Krajowa we wczorajszym komunikacie poinformowała, że „byłemu prezesowi zarządu PKN Orlen – Dariuszowi Jackowi K. uzupełniono wydane uprzednio zarzuty o czyn polegający m.in. na wyrządzeniu PKN Orlen SA szkody majątkowej w wyniku niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, poprzez pokrycie przez spółkę kosztów wyjazdu, który nie miał charakteru wyjazdu służbowego, w kwocie przekraczającej 500 tys. zł”.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • green(2019-09-05 10:23) Zgłoś naruszenie 10

    Zawsze jak naszych zatrzymuja to sa watpliwosci. Jak zatrzymuja ich to juz sa winni. Taki to dziennikarstwo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie