Morawiecki: To czy polski elektryczny samochód będzie za rok, to drugorzędne w stosunku do 500 plus

27.08.2019, 20:35; Aktualizacja: 27.08.2019, 20:35
To, czy polski samochód elektryczny będzie teraz, czy za dwa lata to są kwestie drugorzędne w stosunku do programu 500 plus, w porównaniu do emerytury plus

To, czy polski samochód elektryczny będzie teraz, czy za dwa lata to są kwestie drugorzędne w stosunku do programu 500 plus, w porównaniu do emerytury plusźródło: ShutterStock

To, czy polski samochód elektryczny będzie teraz, czy za dwa lata to są kwestie drugorzędne w stosunku do programu 500 plus, w porównaniu do emerytury plus - ocenił premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek w TVN24 o realizację obietnic wyborczych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • 2yby(2019-08-28 08:36) Zgłoś naruszenie 00

  A może należy rozwinąć sieć trolejbusów - technologia istnieje od lat. Sprawdza się w Tychach i Gdyni. Już teraz autobusy produkowane (montowane w Polsce) można wyposażyć w silniki elektryczne (np. współpraca Pesy, Newagu i Solarisa ) Same zalety - nie wymagają ropy. Mogłyby posiadać mniejsze akumulatory niż autobusy elektryczne (bo potrzebne tylko na zmianę trasy - zatem zysk na masie całkowitej pojazdu) i mogłyby (na potrzeby ładowania) korzystać z istniejącej sieci tramwajowej, a byłyby wygodniejsze niż tramwaje - bo dojadą dalej. Infrastruktura jest tańsza, bo wymagają tylko sieci napowietrznej i zwykłej drogi. Mają tylko jedną wadę - korzystają z tej samej drogi co inne samochody więc stoją w korkach, ale to tylko kwestia organizacji ruchu w miastach. Co ciekawe, można zastosować technologię niemiecką - kable nad autostradą dla ciężarówek elektrycznych - z tej infrastruktury mogłyby korzystać trolejbusy dalekobieżne - przy koszcie budowy autostrady - dodatkowe kable to niewielki wydatek, ale może inwestycja w przyszłość, zwłaszcza, że modernizujemy nadal wiele dróg.

  Odpowiedz
 • green (2019-08-28 09:03) Zgłoś naruszenie 40

  Ten samochod pokazuje mizerie technologiczna i finansowa Polski.

  Odpowiedz
 • realista(2019-08-28 13:56) Zgłoś naruszenie 10

  Szanowny Panie Premierze Samochody elektryczne w Polsce nie powstaną (może po 2350 roku - i to wątpię). Nie pozwolą na to koncerny paliwowe. Z czego będą pieniądze płynąć - jak stanie sprzedaż benzyny i oleju napędowego ???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie