statystyki

Kapiszewski: O dwóch takich, co chcieli ograć Europę [OPINIA]

autor: Jakub Kapiszewski07.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 07.08.2019, 08:02
Jakub Kapiszewski

Jakub Kapiszewski, fot. Wojciech Górskiźródło: DGP

Nowemu premierowi Wielkiej Brytanii jednego nie sposób odmówić: prezentuje zupełnie inny styl niż jego poprzedniczka. Zwłaszcza jeśli idzie o brexit. Theresa May chciała rozstać się z Unią w pokojowy sposób. Boris Johnson woli trzasnąć drzwiami.

Szef brytyjskiego rządu przypomina o tym każdym wystąpieniem i każdą decyzją. W sukurs idą mu jego współpracownicy deklarujący w mediach, że kraj jest gotów na twardy brexit. Co więcej, Londyn nie planuje żadnych rozmów z Unią . Główny brytyjski negocjator powiedział w tym tygodniu kolegom w Brukseli, że chętnie pogada o stosunkach z Unią, ale dopiero po rozwodzie.

To znacząca zmiana kursu, ale też taktyka negocjacyjna. Chodzi o to, żeby za wszelką cenę przekonać przeciwnika, że jest się gotowym na wszystko, w tym wypadku – twardy brexit. Kiedy się przestraszy, sam zaproponuje powrót do stołu negocjacyjnego.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

  • Kpiarz (2019-08-07 09:26) Zgłoś naruszenie 73

    GB tak batdzo się zacietrzewiła w wizji brexitu, że zapomniała o tym jak wielu obywateli GB ma biznesy związane z UE. I tu zaboli..... 😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Darecki Lodz(2019-08-12 18:54) Zgłoś naruszenie 24

    Panie Autor ... Skąd Pan to piszesz ? Z "Warszafki" ? Szczegóły się Panu zatarły. Theresa May też "grała" tak "twardo" jak Borys Johnson. ... W gębie ... Posłuchaj se Pan Panie Autor ze zrozumieniem co mówi Borys Johnson to takich zdur nie będziesz wypisywał. ... Do moderatora. To nie jest "hejt" tylko stwierdzenie faktów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie