statystyki

Święte prawo do posiadania broni. Trump zapowiada nowe regulacje

autor: Radosław Korzycki06.08.2019, 07:34; Aktualizacja: 06.08.2019, 07:34
Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie liczy dziś 5 mln członków

Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie liczy dziś 5 mln członkówźródło: ShutterStock

Na straży utrzymania status quo stoi potężna organizacja lobbingowa: Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA). Trump zapowiada nowe regulacje.

Po sobotnich strzelaninach w Dayton i El Paso, w których zginęło w sumie 29 osób, Donald Trump zapowiedział, że czas pomyśleć o wprowadzeniu dodatkowej i bardziej wnikliwej kontroli nabywców broni. „Nie możemy pozwolić, by ci, którzy ostatnio zginęli, ponieśli ofiarę na próżno” – napisał na Twitterze prezydent. Dodał, że jest gotów do rozmów z Kongresem w tej sprawie w zamian za ustępstwa demokratów w polityce imigracyjnej. Wspomniał również o dodatkowej kontroli ludzi, którzy kupują broń palną, np. czy byli wcześniej notowani lub podejrzewani o przestępstwo, a także poprzez testy psychologiczne, wymagane choćby przy egzaminach na prawo jazdy. Ale słowem nie wspomniał o ewentualnym zakazie sprzedaży broni.

Instytut Gallupa regularnie analizuje stosunek Amerykanów do kwestii posiadania broni. Od 1960 r. liczba gospodarstw domowych w Stanach, w których trzyma się choćby jedną sztukę nowoczesnej i czynnej broni palnej, spadła z 50 do 40 proc. Równocześnie pół wieku temu niemal 80 proc. obywateli USA było za zaostrzeniem przepisów dotyczących ich sprzedaży. Dziś ta grupa stanowi ledwie połowę ankietowanych.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2019-08-06 09:23) Zgłoś naruszenie 02

    Kicający z wilkami - taki film kiedyś leciał ... Z Costnerem , jeśli się nie mylę ... Oczywiście wilkom , honor , zwracam uniżenie ... A rzeczonych , PO imieniu , już nie nazywamy , bo i czytać , i słuchać hadko . I Jej Ekscelencja się krzywi ... Co do kicającego , to aktualnie , facio , ksywka Zaczeska , występuje jako tzw. frontmen ... Niech żyje RP OŻ !!!

    Odpowiedz
  • społeczeństwo niewolników(2019-08-06 22:13) Zgłoś naruszenie 01

    Broń to podstawa wolności obywatelskiej. Nie masz broni, każdy uzbrojony może z tobą zrobić co mu się podoba.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie