statystyki

Święte prawo do posiadania broni. Trump zapowiada nowe regulacje

autor: Radosław Korzycki06.08.2019, 07:34; Aktualizacja: 06.08.2019, 07:34
Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie liczy dziś 5 mln członków

Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie liczy dziś 5 mln członkówźródło: ShutterStock

Na straży utrzymania status quo stoi potężna organizacja lobbingowa: Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA). Trump zapowiada nowe regulacje.

Po sobotnich strzelaninach w Dayton i El Paso, w których zginęło w sumie 29 osób, Donald Trump zapowiedział, że czas pomyśleć o wprowadzeniu dodatkowej i bardziej wnikliwej kontroli nabywców broni. „Nie możemy pozwolić, by ci, którzy ostatnio zginęli, ponieśli ofiarę na próżno” – napisał na Twitterze prezydent. Dodał, że jest gotów do rozmów z Kongresem w tej sprawie w zamian za ustępstwa demokratów w polityce imigracyjnej. Wspomniał również o dodatkowej kontroli ludzi, którzy kupują broń palną, np. czy byli wcześniej notowani lub podejrzewani o przestępstwo, a także poprzez testy psychologiczne, wymagane choćby przy egzaminach na prawo jazdy. Ale słowem nie wspomniał o ewentualnym zakazie sprzedaży broni.

Instytut Gallupa regularnie analizuje stosunek Amerykanów do kwestii posiadania broni. Od 1960 r. liczba gospodarstw domowych w Stanach, w których trzyma się choćby jedną sztukę nowoczesnej i czynnej broni palnej, spadła z 50 do 40 proc. Równocześnie pół wieku temu niemal 80 proc. obywateli USA było za zaostrzeniem przepisów dotyczących ich sprzedaży. Dziś ta grupa stanowi ledwie połowę ankietowanych.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2019-08-06 09:23) Zgłoś naruszenie 02

    Kicający z wilkami - taki film kiedyś leciał ... Z Costnerem , jeśli się nie mylę ... Oczywiście wilkom , honor , zwracam uniżenie ... A rzeczonych , PO imieniu , już nie nazywamy , bo i czytać , i słuchać hadko . I Jej Ekscelencja się krzywi ... Co do kicającego , to aktualnie , facio , ksywka Zaczeska , występuje jako tzw. frontmen ... Niech żyje RP OŻ !!!

    Odpowiedz
  • społeczeństwo niewolników(2019-08-06 22:13) Zgłoś naruszenie 01

    Broń to podstawa wolności obywatelskiej. Nie masz broni, każdy uzbrojony może z tobą zrobić co mu się podoba.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie