Tymczasowe zawieszenie broni między Chinami i USA. Na razie nie będzie nowych ceł

autor: Radosław Korzycki, Łukasz Grajewski, Magdalena Cedro01.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 01.07.2019, 07:52
Trump miał m.in. obiecać, że USA odstąpią od konfrontacji z Huaweiem

Trump miał m.in. obiecać, że USA odstąpią od konfrontacji z Huaweiemźródło: ShutterStock

Donald Trump na szczycie G20 w japońskiej Osace uzgodnił z przywódcą Chin Xi Jinpingiem, że na razie nie będzie nowych ceł.

Liderzy państw G20 po trwającym dwa dni maratonie negocjacyjnym zgodzili się co do treści postanowienia końcowego. Dokument publikowany po zakończeniu każdego z corocznych szczytów ma kluczowe znaczenie. Potwierdza, że państwa wytwarzające ponad 80 proc. globalnego PKB mają wspólną, przynajmniej na papierze, wizję rozwoju świata.

Grono prawników i negocjatorów, którzy na G20 towarzyszyli głowom państw, stoczyło największy bój o kwestię zapobiegania skutkom zmian klimatycznych. W końcowej treści postanowienia państwa potwierdzają, że „Porozumienie paryskie jest nieodwracalne” i że są „zdeterminowane do jego wdrożenia”. Wyniki konferencji ONZ w Paryżu z 2015 r., na którą powołali się liderzy, zakładają, że do końca XXI w. temperatura nie może wzrosnąć o więcej niż 1,5 st. C, co według naukowców jest możliwe tylko, jeśli światowa gospodarka najpóźniej do 2050 r. dojdzie do zerowego salda emisji dwutlenku węgla.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • taką mamy suwerenność(2019-07-01 09:47) Zgłoś naruszenie 10

    No cóż dobrzy doradcy doradzili trampkowi że nie są w stanie prowadzić wojen na wielu frontach pomimo że przyniosą one nieograniczone wpływy imperialistom produkującym zabawki do zabijania. Trza by było podporządkować sobie z 50 takich nadwiślańskich królestw i wykorzystać całe mięso armatnie. Póki co poza Pislandią nie ma chętnych do nadstawiania własnych łbów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie