Cały naród płaci na piątkę. Plan finansowania nie spiąłby się bez zmiany w OFE

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki17.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 17.04.2019, 08:09
Istotny jest też powrót do pomysłu zniesienia limitu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, czyli 30-krotności. Sektor finansów dzięki tej operacji zyska 5,2 mld zł netto, ale kosztem wzrostu przyszłych zobowiązań emerytalnych. Przedsiębiorców czeka zaś test, czyli kontrola, czy prowadzą działalność gospodarczą, czy tylko wybierają korzystniejsze formy opodatkowania. Z takich firm fiskus chce wycisnąć od przyszłego roku aż 1,2 mld zł.

Istotny jest też powrót do pomysłu zniesienia limitu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, czyli 30-krotności. Sektor finansów dzięki tej operacji zyska 5,2 mld zł netto, ale kosztem wzrostu przyszłych zobowiązań emerytalnych. Przedsiębiorców czeka zaś test, czyli kontrola, czy prowadzą działalność gospodarczą, czy tylko wybierają korzystniejsze formy opodatkowania. Z takich firm fiskus chce wycisnąć od przyszłego roku aż 1,2 mld zł.źródło: ShutterStock

Oszczędzający w OFE, palacze i konsumenci alkoholu, dobrze zarabiający etatowcy i przedsiębiorcy – w ich kieszeniach PiS znalazł finansowanie obietnic wyborczych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (91)

  • kiks(2019-04-18 18:07) Zgłoś naruszenie 01

    Cały naród płaci SOBIE ! a nie złodziejom . Jakieś pola nie zostały uzupełnione ? taki jest sposób tego portalu? Żałosne !

    Odpowiedz
  • kiks(2019-04-18 18:07) Zgłoś naruszenie 01

    Cały naród płaci SOBIE ! a nie złodziejom

    Odpowiedz
  • Zelika(2019-04-18 18:03) Zgłoś naruszenie 11

    Po co to bicie piany, sposób jest prosty i stosowany od dziesięcioleci w rozwiniętych krajach : Jeżeli przy rządach takiej partii jest mi lepiej to na nich głosuję, kiedy będzie mi przy nich gorzej to zagłosuję na ich przeciwników. Proste, klarowne i nie dulczyć mi o łamaniu konstytucji bo to akurat jest względne ! nie mówiąc już o tym, że konstytucją się nie najem i butów za nią nie kupię. I wyjaśniam, nie należę do najbiedniejszych żeby była jasność . Rozumiem walkę o władzę, kasa jest kasa, a jeszcze do tego te zaszczyty bez których niektórzy żyć nie umieją, ale we wszystkim trzeba zachować umiar.

    Odpowiedz
  • Wyborca(2019-04-18 12:51) Zgłoś naruszenie 11

    Tak ! Bo totalna Koalicja Euuropejska miala by pieniadze za wygarbowana i sprzedana w UE skore z prezesa i 96 osob dorznietej watahi. Sa tam fachowcy wytrenowani jeszcze na ksiedzu Popieluszce.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-18 08:44) Zgłoś naruszenie 22

    bardzo dobrze, kiedyś płacił mafią i dziennikarze jakoś o tym nie rozpisywali

    Odpowiedz
  • Kontra (2019-04-18 05:01) Zgłoś naruszenie 51

    Jakoś ani słowa na temat gdy pieniądze liczone w miliardy całego narodu trafiały do kieszeni złodziei i oszustów a PO nic w tym temacie nie robił tu teraz te pieniądze idą ma 5+ . Kto wprowadził akcyzę na wyroby tytoniowe i jakie są koszty ścigania nielegalnego obrotu tytoniem ? Niestety ale nasi urzędnicy nie potrafią myśleć logicznie i w tym jest cały problem .

    Odpowiedz
  • Bert(2019-04-17 20:30) Zgłoś naruszenie 32

    W gazecie POprawnej nie od wczoraj króluje logika urbana : na 5 Kaczyńskiego "składa się cały naród", ale podwyżek nauczycielom takich jakie by chcieli "nie chce dać rząd PiS". A tak naprawdę to i na jedno i na drugie nie składa się ani naród ani rząd, tylko podatnicy, szanowni towarzysze szmaciacy z gazety POprawnej. Sytuacja od czasów władzy PO różni się tym, że nareszcie jest kasa o którą można się targować. Bo wystarczyło nie kraść.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wielka Hu...nia z tym OFE(2019-04-17 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy wyciąga rączki po pieniążki Obywatela.

    Odpowiedz
  • Jolka(2019-04-17 12:21) Zgłoś naruszenie 11

    Znaczki pocztowe podwyżka od 1 kwietnia! Efekt? Nikt pocztówek świątecznych nie kupuje..Zamiast wziąć Vat od sprzedaży pocztówek to nic nie będą mieli...Znaczki są bez Vat! Ale mi biznes..Jo

    Odpowiedz
  • Zapłakany Polską(2019-04-17 11:41) Zgłoś naruszenie 73

    Moim dziadkom Gomułka wmawiał, że nie czas na bogacenie się a na odbudowę zniszczonego kraju, co i było słuszne. Rodzicom zaś Jaruzel jęczał, że embargo amerykańskie, że strajki, że Wałęsa mąciciel i nie ma na podwyżki. Poza cenami na żywność. Teraz zaś ten mlaskacz żoliborski rozdaje moje oszczędności, dodatkowo oddzierając z godności zwąc drugim sortem, aby przekupić patologię głosującą na populistę. Małemu wzrostem - i nie tylko - zachciało się rządzić MOIM krajem do końca życia. I nie ważne czy to mojego czy też Jego ?! Ważne że ja głośno swój sprzeciw wyrażam ... Veto !! Niech dadzą mało zarabiającym wyższy limit na kwotę wolną od podatku, wzorem komuny dać na każde dziecko tak zwane "rodzinne" ... ale próżniakom,pijakom, leniom i rozpłodowym żebrakom wskazać tylko można drogę na pośredniak, bo takie rozdawnictwo pieniędzy poszerza krąg patologii ! Jak nauka w szkole, tak praca w życiu pozaszkolnym winna być wymagana. Ale po co komu naród mądry, w miarę bogaty, zarządzający samemu swoim ZAROBIONYMI pieniędzmi !? No po co ... aby póżniej nie głosował na .................. [tu można wpisać dowolną partię] Teraz zakończę bo krew może mnie zalać. Ze złości. I jeszcze jedno, na koniec ; kiedy, a pytam się po raz setny czy tysięczny, ten klan kapłanów/magików/czarodziei zacznie płacić składki na wspólne dobro ?? K I E D Y ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2019-04-17 11:26) Zgłoś naruszenie 53

    Rodacy! dajmy im odpowiedz podczas wyborów!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nich żyje nasza rządowa kasta , za " miskę ryżu ". Wara od naszych pieniędzy , to są nasze składki!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • A ja się zapytam o subkonta,(2019-04-17 11:22) Zgłoś naruszenie 191

    co z nimi i środkami do nich przekazanymi i wpłacanymi cały czas. Zdaje się, że miały być dziedziczone, a nawet prywatne w sensie niepubliczne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor(2019-04-17 11:07) Zgłoś naruszenie 16

    I choćby przyszło tysiąc atletów a a kazdy z Nich by zjadł Tysiąc ---noc nie zmieni faktu że PO-i PSL rabneli ta kase.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kto chce zyc w ubostwie na stare lata(2019-04-17 10:56) Zgłoś naruszenie 52

    Jeden z profesorow /partia PiS/ powiedzial, ze profesorowie wyzszych uczelni na starosc nie chca zyc w ubostwie i dlatego znosi sie 30-krotnosc limitu skladki emerytalnej do ZUS. A ja pytam, kto chce zyc w ubostwie na stare lata?

    Odpowiedz
  • Luksusowe emerytury z ZUS(2019-04-17 10:15) Zgłoś naruszenie 41

    Po zniesieniu limitu 30-krotnosci na skladki emerytalno-rentowe do ZUS luksusowe emerytury beda nalezec do bogatych. Kto na to ma zapracowac? Cala moja nadzieja, ze madrzy przedsiebiorcy nie dopuszcza do takiej sytuacji.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-04-17 09:55) Zgłoś naruszenie 15

    Anna, co Ty ********** ja mam cały czas środki na OFE. Ty po prostu nigdy nie miałaś OFE, to twierdzisz, że Ci Tusk zabrał.

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-04-17 09:55) Zgłoś naruszenie 5421

    Trollownia pisowska bardzo aktywna .Widać strach u d oo py kaczki i reszty stada.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • NIE - dla Kominowych Emerytur z ZUS(2019-04-17 09:36) Zgłoś naruszenie 51

    Mowie: NIE kominowym emeryturom z ZUS. Jestem nieustajaco przeciwna zniesieniu limitu skladek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe czyli 30- krotnosci. Emerytura publiczna powinna byc ograniczona tak jak teraz. Bogatsi moga odkladac na senioralne lata w III filarze emerytalnym IKE czy IKZE.

    Odpowiedz
  • Mówimy tu o 20% resztkówce z OFE(2019-04-17 09:24) Zgłoś naruszenie 1732

    Bo jak 80% środków z OFE poszło za czasów PO w kosmos ....to Wszyscy przyklasnęli i nikt nawet się nie zająknął, że ową gotówkę stracił bezpowrotnie ( a było to bagatela średnio po 50 tys zł na osobę). Teraz jak mają faktycznie trafić na konta emerytalne to jest skowyt i płacz.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • anna(2019-04-17 09:22) Zgłoś naruszenie 3149

    DAWNIEJ CZYTAŁAM GAZETĘ PRAWNĄ , OBECNIE JUŻ NIE PONIEWAŻ JEST TUBĄ PROPAGANDOWĄ PLATFORMY. JAK MOŻNA DAĆ TAKI FAŁSZYWY TYTUŁ ARTYKUŁU. CZY MYŚLISZ AUTORZE , ŻE MY TO JESTEŚMY CIEMNY LUD I NIE ROZUMIEMY ? LUDZIE BOJKOTUJCIE I NIE CZYTAJCIE GAZETY PRAWNEJ.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz