Poręba pytany, czy PiS planuje w najbliższym tygodniu konwencję regionalną przed Wielkanocą zaznaczył, że na najbliższy weekend nie ma takich planów, z uwagi na przypadające święta wielkanocne.

"Mamy taką tradycję, że organizujemy te konwencje głównie w weekend; trudno, żebyśmy organizowali ją w czasie Wielkanocy, pierwszego, czy drugiego dnia świąt, więc nie planujemy" - podkreślił szef sztabu wyborczego PiS. "Mogę państwu powiedzieć w zaufaniu, że będą jeszcze w tym tygodniu ciekawe propozycje PiS, które przykują uwagę opinii publicznej i mediów, ale nie w formie konwencji" - dodał Poręba.

PiS zainaugurował konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowie. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

Ostatnia z konwencji miała miejsce w minioną sobotę w Lublinie, gdzie prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zapewniali, że Polska przyjmie walutę euro, ale dopiero wówczas, gdy poziom rozwoju Polski będzie zbliżony do Niemiec. Szef rządu ocenił w Lublinie, że obecnie przyjęcie przez Polskę wspólnej europejskiej waluty byłoby niekorzystne.

Podczas konwencji przedstawiane są również listy wyborcze PiS w danym okręgu.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.