statystyki

Czy Wielka Brytania stanie się koniem trojańskim wewnątrz UE? Możliwy scenariusz w przypadku przedłużenia brexitu

autor: Jakub Kapiszewski, Radosław Korzycki10.04.2019, 08:57; Aktualizacja: 10.04.2019, 08:58
Bruksela ma dylemat: jak pójść Brytyjczykom na rękę i po raz kolejny przedłużyć ich członkostwo w UE, jednocześnie nie strzelając sobie w stopę.

Bruksela ma dylemat: jak pójść Brytyjczykom na rękę i po raz kolejny przedłużyć ich członkostwo w UE, jednocześnie nie strzelając sobie w stopę.źródło: ShutterStock

Bruksela ma dylemat: jak pójść Brytyjczykom na rękę i po raz kolejny przedłużyć ich członkostwo w UE, jednocześnie nie strzelając sobie w stopę.

To będzie temat numer jeden dzisiejszego szczytu Rady Europejskiej, podczas którego premier Theresa May zaapeluje do liderów unijnych o zgodę na kolejne odsunięcie rozwodu w czasie. Bez kompromisu z piątku na sobotę o północy dojdzie do twardego brexitu.

Izba Gmin zobligowała wczoraj brytyjską premier May do wystąpienia o przedłużenie członkostwa do 30 czerwca. – Opcja ta jest dziś mało realna. Wszyscy w Brukseli są zmęczeni przeciągającą się farsą – przekonuje źródło DGP w Brukseli. Nasz rozmówca twierdzi, że May musi przedstawić przekonujący plan, aby unijni przywódcy rozważyli przedłużenie terminu wyjścia w ramach art. 50. Jest również realny inny wariant. TSUE nie znalazł prawnych przeszkód do tego, by Londyn po prostu i wycofał się z negocjacji rozwodowych bez konieczności potwierdzenia tego przez liderów pozostałych 27 państw na Radzie Europejskiej.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie