statystyki

Czy Wielka Brytania stanie się koniem trojańskim wewnątrz UE? Możliwy scenariusz w przypadku przedłużenia brexitu

autor: Jakub Kapiszewski, Radosław Korzycki10.04.2019, 08:57; Aktualizacja: 10.04.2019, 08:58
Bruksela ma dylemat: jak pójść Brytyjczykom na rękę i po raz kolejny przedłużyć ich członkostwo w UE, jednocześnie nie strzelając sobie w stopę.

Bruksela ma dylemat: jak pójść Brytyjczykom na rękę i po raz kolejny przedłużyć ich członkostwo w UE, jednocześnie nie strzelając sobie w stopę.źródło: ShutterStock

Bruksela ma dylemat: jak pójść Brytyjczykom na rękę i po raz kolejny przedłużyć ich członkostwo w UE, jednocześnie nie strzelając sobie w stopę.

To będzie temat numer jeden dzisiejszego szczytu Rady Europejskiej, podczas którego premier Theresa May zaapeluje do liderów unijnych o zgodę na kolejne odsunięcie rozwodu w czasie. Bez kompromisu z piątku na sobotę o północy dojdzie do twardego brexitu.

Izba Gmin zobligowała wczoraj brytyjską premier May do wystąpienia o przedłużenie członkostwa do 30 czerwca. – Opcja ta jest dziś mało realna. Wszyscy w Brukseli są zmęczeni przeciągającą się farsą – przekonuje źródło DGP w Brukseli. Nasz rozmówca twierdzi, że May musi przedstawić przekonujący plan, aby unijni przywódcy rozważyli przedłużenie terminu wyjścia w ramach art. 50. Jest również realny inny wariant. TSUE nie znalazł prawnych przeszkód do tego, by Londyn po prostu i wycofał się z negocjacji rozwodowych bez konieczności potwierdzenia tego przez liderów pozostałych 27 państw na Radzie Europejskiej.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie