statystyki

Jak Rosjanie pomogli Trumpowi? Stworzyli profesjonalnych trolli i włamali się do skrzynek sztabu Clinton [WYWIAD]

autor: Radosław Korzycki26.03.2019, 07:50; Aktualizacja: 26.03.2019, 07:55
"Jest jeszcze wiele spraw, które mogą prezydentowi sprawić kłopot."

"Jest jeszcze wiele spraw, które mogą prezydentowi sprawić kłopot."źródło: ShutterStock

- Rosjanie zrobili przynajmniej dwie rzeczy, by ułatwić Donaldowi Trumpowi zwycięstwo. Stworzyli farmę profesjonalnych trolli i włamali się do skrzynek e-mailowych kierownictwa sztabu Hillary Clinton - mówi Dante J. Scala dla DGP. 

Poznaliśmy streszczenie raportu ze śledztwa specjalnego prokuratora Roberta Muellera, który miał zbadać, czy sztab Donalda Trumpa współpracował przed wyborami z Kremlem i czy wobec tego nie doszło do zdrady stanu oraz czy nie nadużył władzy, zwalniając szefa FBI Jamesa Comeya. Media powtarzają, że z ujawnionego szkicu wynika, iż prezydent jest niewinny. Co to znaczy?

To jest trochę bardziej skomplikowane. Mueller działał w pewnym wertykalnym porządku służbowym, w jakim nadzorował go zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein oraz, chociaż dopiero od nieco ponad miesiąca, nowo zaprzysiężony prokurator generalny William Barr. Ten ostatni uznał, że kampania Trumpa nie współpracowała z ludźmi Putina. I że po zaprzysiężeniu 45. prezydenta nie doszło do nadużycia władzy i obstrukcji sprawiedliwości przy zwalnianiu szefa FBI. Tymczasem raport jest ostrożniejszy, bo nie wyklucza, że do tego ostatniego doszło, tylko Mueller nie zebrał dostatecznej liczby dowodów. Odzywa się tu stara zasada: komu się winy nie udowodni, ten jest niewinny.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • green(2019-03-26 09:53) Zgłoś naruszenie 02

    To rozsiewai DGP . A co mowi prokuratura amerykanska ? Czy wam nie wstyd ?

    Odpowiedz
  • kwas(2019-03-26 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Warto przeanalizować skutki ekonomiczne i straty spowodowane sprowadzeniem gazu i paliw z USA .My z tego żyjemy a nie z rozkapryszonych prawników amerykańskich i ich gierek politycznych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie