statystyki

Jak Rosjanie pomogli Trumpowi? Stworzyli profesjonalnych trolli i włamali się do skrzynek sztabu Clinton [WYWIAD]

autor: Radosław Korzycki26.03.2019, 07:50; Aktualizacja: 26.03.2019, 07:55
"Jest jeszcze wiele spraw, które mogą prezydentowi sprawić kłopot."

"Jest jeszcze wiele spraw, które mogą prezydentowi sprawić kłopot."źródło: ShutterStock

- Rosjanie zrobili przynajmniej dwie rzeczy, by ułatwić Donaldowi Trumpowi zwycięstwo. Stworzyli farmę profesjonalnych trolli i włamali się do skrzynek e-mailowych kierownictwa sztabu Hillary Clinton - mówi Dante J. Scala dla DGP. 

Poznaliśmy streszczenie raportu ze śledztwa specjalnego prokuratora Roberta Muellera, który miał zbadać, czy sztab Donalda Trumpa współpracował przed wyborami z Kremlem i czy wobec tego nie doszło do zdrady stanu oraz czy nie nadużył władzy, zwalniając szefa FBI Jamesa Comeya. Media powtarzają, że z ujawnionego szkicu wynika, iż prezydent jest niewinny. Co to znaczy?

To jest trochę bardziej skomplikowane. Mueller działał w pewnym wertykalnym porządku służbowym, w jakim nadzorował go zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein oraz, chociaż dopiero od nieco ponad miesiąca, nowo zaprzysiężony prokurator generalny William Barr. Ten ostatni uznał, że kampania Trumpa nie współpracowała z ludźmi Putina. I że po zaprzysiężeniu 45. prezydenta nie doszło do nadużycia władzy i obstrukcji sprawiedliwości przy zwalnianiu szefa FBI. Tymczasem raport jest ostrożniejszy, bo nie wyklucza, że do tego ostatniego doszło, tylko Mueller nie zebrał dostatecznej liczby dowodów. Odzywa się tu stara zasada: komu się winy nie udowodni, ten jest niewinny.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • green(2019-03-26 09:53) Zgłoś naruszenie 02

    To rozsiewai DGP . A co mowi prokuratura amerykanska ? Czy wam nie wstyd ?

    Odpowiedz
  • kwas(2019-03-26 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Warto przeanalizować skutki ekonomiczne i straty spowodowane sprowadzeniem gazu i paliw z USA .My z tego żyjemy a nie z rozkapryszonych prawników amerykańskich i ich gierek politycznych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie