Dworczyk: Budżetu państwa nie stać na danie nauczycielom 1000 zł podwyżki

19.03.2019, 21:35; Aktualizacja: 19.03.2019, 21:36
W chwili obecnej budżetu państwa polskiego nie stać na danie nauczycielom 1000 zł podwyżki - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

W chwili obecnej budżetu państwa polskiego nie stać na danie nauczycielom 1000 zł podwyżki - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

W chwili obecnej budżetu państwa polskiego nie stać na danie nauczycielom 1000 zł podwyżki - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował, że 25 marca odbędzie się posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego z udziałem przedstawicieli rządu poświęcone tematom oświaty.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • kazcadu.a(2019-03-20 06:09) Zgłoś naruszenie 213

    Jeśli można z dnia na dzień znaleźć 40 miliardów na przekupstwo wyborcze, to nie mówcie, że nie ma środków, żeby podnieść wykształconym pensji ludziom, którzy kształcą podatników za wciąż nędzne pieniądze. Dzisiaj nauczyciele są zdecydowani i silni w swoich postanowieniach i nic tego nie zmieni - poza realizacją postulatów. Podwyżki płac są bardziej racjonalne niż wyborcze rozdawnictwo na prawo i lewo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • państwo ma na wysokie diety dla posłów i kolesi(2019-03-20 06:47) Zgłoś naruszenie 133

    Priorytetem państwa jest rozdawnictwo niepracującym, nieproporcjonalnie wysokie zarobki posłów i senatorów i wysokie premie dla rządu. Jaki rząd takie priorytety finansowe. Dramatem Polaków jest to, że nigdy Polski nie było stać na godziwe wynagrodzenie nauczycieli. Zastanawiające jest to kto o tym decyduje, że nie warto dbać o edukację młodych Polaków. Kto nami rządzi skoro Polska od dziesięcioleci ma zarobki nauczycieli jak za czasów zaborów?

    Odpowiedz
  • Ale(2019-03-20 09:52) Zgłoś naruszenie 110

    ... na 500+ dla bogaczy stać.

    Odpowiedz
  • matka 8-klasisty(2019-03-20 10:46) Zgłoś naruszenie 100

    mam dziecko w 8 klasie, będzie pisać egzamin, dziękuję nauczycielom za ich pracę i popieram ich protest całym sercem, jak teraz nic nie wywalczycie, nic nie wskóracie, trzymam kciuki za nauczycieli i za edukację zniszczoną przez zalewską, ale ona też przeminie i wróci normalność, już niedługo

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-03-20 15:15) Zgłoś naruszenie 80

    Belfer dyplomowany, 3 podyplomówki, 25 lat stażu. Oświadczam, że nie jestem pazerny. Nie chcę ani 1000zł ani żadnych dodatków, zrzeknę się nawet 200zł za wychowawstwo. Poproszę tylko o tę ich średnią 5600zł brutto.

    Odpowiedz
  • Liczy sie uklad a nie wychowanie mlodziezy(2019-03-20 07:30) Zgłoś naruszenie 81

    Kiedys tez strajkowali i Walesa dyrygowal na taczkach. Najwiecej maja do powiedzenia ludzie dobrze zyjacy z Wladza i korzystajacy finansowo na obecnym ukladzie. Nikogo z bogatych nie obchodza ani nauczyciele ani uczniowie w poslkiej biednej szkole

    Odpowiedz
  • Barbara(2019-03-22 23:36) Zgłoś naruszenie 20

    Strajk to jedyne wyjście żeby dostać pare groszy więcej co i tak wciąż będzie znaczyć niewiele. W porównaniu do nauczycieli i edukacji w Finalandii czy Szwajcarii nauczyciel w Polsce dostaje gorsze pieniądze starczają jedynie na życie i rachunki nie mówiąc o godziwym życiu i oszczednosciach. Kpiny! Dziwne że nauczyciele obudzili się dopiero teraz. Jeśli sytuacja się nie zmieni albo częśc nauczycieli porzuci prace albo wyjedzie jak pielęgniarki gdzie ma szanse zarobić godziwe pieniądze!!! Pańtwa nie stać.. To TYLKO pretekst i wymówka, proszę nie mydlić oczu nauczycielom!!

    Odpowiedz
  • Dolejlama(2019-03-20 09:58) Zgłoś naruszenie 26

    Pokażcie drodzy nauczyciele kwoty przelewów z wynagrodzeniem, tak jak ośmielili się je pokazać urzędnicy. Możecie mieć niskie wynagrodzenie zasadnicze, ale jednocześnie kilka dodatków, w tym takie za "wypełnianie dziennika". Tak! Wczytajcie się w regulaminy przyznawania dodatku motywacyjnego. Wzrost wynagrodzenia powinien się opierać się o spłaszczenie systemu awansu i merytoryczne starania z waszej strony. Obecny system jest chory i preferuje leni i krzykaczy. Minusujcie mnie do woli ;-)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ustawka ZNP i minister Z(2019-03-20 06:58) Zgłoś naruszenie 11

    Wladzy jest potrzebny strajk nauczycieli by zmienic przepisy i zabrac karte nauczyciela

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RK(2019-03-20 20:40) Zgłoś naruszenie 13

    A moze zaczniecie pracowac po 40 godzin a nie po 19 tygodniowo a gdzie reszta przywilei nauczycieli otym się nie mówi a warto by ludzi uświadomić

    Odpowiedz
  • Obserwator(2019-03-25 05:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram podyzki dla nauczycieli ale jestem przeciwna temu,ze nie placa podatkow od dodatkowych lekcji - tzn korepetycji. Przyklad, prosze bardzo czas ferii i wszystkie prawie zagraniczne wycieczki to uczestnicy nauczyciele. Moze ktos zajmnie sie nieujawnionymi zrodlami dochodu?

    Odpowiedz