statystyki

Jak gej z konserwatystą, czyli argumenty przeciwko karcie LGBT+

autor: Karolina Lewestam16.03.2019, 11:30
małżeństwo homoseksualne

Za każdym cynicznym przywództwem idzie orszak, a w tym orszaku, obok sykofantów, błaznów, karierowiczów, owiec i zwykłych głupców znajduje się zawsze kilku myślących ludzi, dla których sprawa jest po ludzku ważna i którzy mają na jej rzecz jakieś realne argumenty.źródło: ShutterStock

Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Deklaracja LGBT+ jest dość skromna w wymowie. Warszawa reaktywuje hostel interwencyjny, w którym będą mogli się schronić prześladowany w domu gej czy uciekająca przed przemocą lesbijka. Warszawa będzie monitorować przemoc przeciwko grupom LGBT+, także w szkołach i miejscach pracy.

Warszawa będzie chronić wolność artystyczną, będzie wspierać paradę równości, nie będzie współpracować z firmami, które angażują się w mowę lub akty nienawiści. Warszawa zapewni dzieciom sensowną edukację seksualną. Innymi słowy, ponieważ istnieje grupa, której z powodu przesądów i nietolerancji trudniej korzystać z praw i wolności naszego pięknego świata, Warszawa postara się tej grupie realnie pomóc i zarazem pokazać za pomocą pewnych gestów, że jest ona (owa grupa) tu mile widziana. Dlaczego więc Deklaracja LGBT+ wzbudza aż takie kontrowersje na prawicy?

Odpowiedź 90 proc. liberalno-lewicowego Twittera i 80 proc. takiejż publicystyki streszcza się w słowach ”polityczna wojna„. Dlaczego PiS i duża część innych środowisk prawicowych sieje moralną panikę? Bo są w trudnej sytuacji wyborczej; piątka Kaczyńskiego nie podniosła sondaży w oczekiwanym stopniu i trzeba znaleźć wroga, na przykład geja transseksualistę, wiozącego na wytatuowanym w jednorożce grzbiecie odziane w skórzane spodnie i masturbujące się z polecenia Unii dziecko Angeli Merkel i Fukuyamy – i poszczuć na niego chętny tłum. Tak twierdzą internety różnej proweniencji; tak wygląda dziś faktyczna tkanka debaty, w której na (wszak niegodne) szafowanie lękiem przed deprawującą mocą tęczowej Europy odpowiada się prawie wyłącznie szafowaniem wyższością moralną i, na zmianę, oskarżeniami to o okrucieństwo, to o zaścianek.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (26)

 • Mecenas(2019-03-16 12:27) Zgłoś naruszenie 217

  Trzaskowski dzieli i skłóca Polaków. Dzielenie społeczeństwa ze względu na orientację seksualną, jest tego przykładem. Trzaskowski chce hotelu dla LGBT, a dlaczego np. nie dla rudych, łysych, małych, grubych ? Bo Trzaskowski posługuje się jedynie kryterium preferencji seksualnych....

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • abcd(2019-03-16 12:18) Zgłoś naruszenie 2110

  Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Zenon(2019-03-16 15:12) Zgłoś naruszenie 2014

  Ależ tu ciemnogrodu się zleciało.Oczywiście mówiąc o homoseksualistach mówimy o facetach w czarnych kieckach.Ich trzeba się wystrzegać i pilnować dzieci ,żeby nie dostały się w ich łapy!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wyborca(2019-03-16 12:46) Zgłoś naruszenie 154

  Prawda jest taka, że ja, czyli wyborca, płacę za wielką, niepotrzebną plastikową tęczę i "monitorowanie przemocy" co dubluje pracę policji. Tymczasem przez całe rządy PO nie umie wyrównać chodnika przed moim domem w centrum Warszawy. I Kaczyński zyska mój głos. Bo protest przeciw LGBT obsesji wcale nie jest światopoglądowy, tylko protest przeciw marnowaniu pieniędzy podatnika na sztuczne cele ideolo.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • epidemiolog(2019-03-16 14:51) Zgłoś naruszenie 106

  Argument, że homoseksualizm jest normą, bo występuje w populacji, jest równie sensowny jak mówienie, że dżuma jest normą bo występuje w populacji.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • przyszłość to tolerancja (2019-03-16 14:03) Zgłoś naruszenie 1011

  same dziady w komentarzach. czekam aż wasze marne i nic nieznaczące pokolenie wyginie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • a równouprawnienie(2019-03-16 13:11) Zgłoś naruszenie 99

  A dlaczego nie promuje się zoofilii, pedofilii, ekshibicjonizmu, froteryzmu, nekrofilii i wielu wielu innych. Dlaczego jedne dewiacje są dyskryminowane względem innych? Dlaczego jak ktoś chce poślibić kozę - to państwo ma mu stać na przeszkodzie?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Guru(2020-06-16 14:16) Zgłoś naruszenie 41

  Homoseksualizm jest zaburzeniem psychicznym moze genetycznym nie wiem nie jestem naukowcem, wiem jedno ze dopiero jakies 30 lat temu zabroniono mowic ze homoseksualizm to choroba. Moze i dobrze zeby nie ponizac ludzi ale prawda jest inna..... Lobby zrobilo swoje

  Odpowiedz
 • Polak(2019-03-16 12:24) Zgłoś naruszenie 07

  Ruskie dziadostwo

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie