Rozmach piątki Kaczyńskiego: Pieniędzy wystarczyłoby, żeby podwoić nauczycielskie pensje albo rozwiązać problem frankowy

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki14.03.2019, 06:11; Aktualizacja: 14.03.2019, 08:41

źródło: DGP

Pieniędzy wystarczyłoby, żeby podwoić nauczycielskie pensje. Albo zwolnić z podatku wszystkich drobnych przedsiębiorców. Ewentualnie rozwiązać problem kredytów frankowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • Dureń albo homo...(2019-03-15 17:31) Zgłoś naruszenie 10

    Panie autorze: Pana konkluzja jest aby znowu 50% dzieci w Polsce głodowały, emeryci nie mieli na lekarstwa, zlikwidować mieszkanie+ bo frankowicze spekulowali i nie maja lokatorów: Gadaj o tym do PO-PSL-u.

    Odpowiedz
  • Kuba(2019-03-15 14:55) Zgłoś naruszenie 11

    a dlaczego My mielibysmy rozwiązywać problem frankowy osób które mają może po kilka mieszkań lub podwajać place nauczycieli których od zarania komuny jest za duzo? Wszak mozna to było zrobic ze straconych sum za "opcje walutowe"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ola(2019-03-15 08:58) Zgłoś naruszenie 31

    nauczyciele nie źle zarabiają wakacje wolne 2 miesiące, ferie 2 tygodnie, przerwy przedświąteczne pracują po 5 godzin dziennie jeszcze im żle? a inni zarabiają po 2,5 tysiąca i muszą przeżyć, a frankowicze niech spłacają a to rząd ma za nich spłacać bez przesady!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-03-14 21:20) Zgłoś naruszenie 21

    Szczujnia wuja pieńkosia wchodzi na wyższe obroty, bo wybory blisko, a zięć w życiu nie miałby takich kłopotów gdyby rządziło PO i PSL.

    Odpowiedz
  • Pablito2250(2019-03-14 14:21) Zgłoś naruszenie 35

    Na fetowanie przyszłego zwycięstwa koalicji Europejskiej, na hotele dla pederastow, na lizanie **** Niemcom, na helikoptery z Francji, na wirtualne kopalnie w Afryce na wszystko starczy, tylko najpierw wygrajcie wybory!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz(2019-03-14 11:27) Zgłoś naruszenie 711

    ja mam 40 godzin tygodniowo ale pracuję ok 45 godzin wykonując polecenia (bez wliczania przygotowania przerw i zakończenia) i codziennie 2-3 godziny douczam się przez typowo 6 dni w tygodniu (senior developer engineer w Warszawie), czyli 45+15= 60, wiec też zarabiam odpowiednio do tego, więc niech się nauczycielki miarkują bo ani nie mają odpowiedniego wykształcenia ani wysiłku nie wkładają ani efektów nie przynoszą poza coraz częściej bezkarną deprawacją i dogłupianiem mi dzieci. Nauczycielki mają 2 paski podstawowy oraz osobne dodatki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz(2019-03-14 11:23) Zgłoś naruszenie 812

    znacznie lepej jest wywalić dyscyplinarnie te neokomunistki niedouczone z znp, co demoralizują i dogłupiają nam dzieci, zresztą z braku dzieci i tak antypolskich nauczycielek jest o niebo za dużo - jak się której nie podoba to niech idzie do jakieś firmy do użytecznej pracy i pokarze co umie potrzebnego.

    Odpowiedz
  • Partia Niewidzialnych(2019-03-14 10:58) Zgłoś naruszenie 222

    Pomóc frankowiczom? Frankowicze nigdy nie chcieli ani złotówki od skarbu państwa. Od zawsze jedynym postulatem jest ustawa, która wyeliminuje konieczność chodzenia po sądach w celu odzyskania kwot pobranych przez bank na podstawie niezgodnych z prawem polskim i unijnym. Nic więcej, naprawdę.

    Odpowiedz
  • obiecanki(2019-03-14 10:33) Zgłoś naruszenie 153

    Tylko, że wykonując ruchy takie jak np. podwyżka kwoty wolnej od podatku (zresztą obiecana), który da realną korzyść wszystkim pracującym nie można powiedzieć - ZOBACZCIE DAŁEM WAM, jak w przypadku 500+ na przykład. A to, że dałem Wam z Waszych pieniędzy do mało kogo dociera.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-03-14 10:30) Zgłoś naruszenie 188

    poprzednio nie było pinindzy i wszyscy byli zadowoleni, teraz ludziom żyje się coraz lepiej. a każdy ma jakieś roszczenia i niezadowolenia, dać kurze grzęde to będzie wrzeszczeć wyżej siędę

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rozklad kwoty konsumpcji indywidualnej wg klas(2019-03-14 10:29) Zgłoś naruszenie 41

    W Polsce przede wszystkim zachodzi koniecznosc obnizenia nierownosci dochodowych. Metod jest wiele, ale rzad nie chce tego uczynic. ------- Na indywidualna konsumpcje /IK/ lacznie z oszczednosciami w skali roku w Polsce przypada 1200 mld zl czyli 58% PKB. ----- Rozklad tej kwoty na poszczegolne klasy moze przedstawiac sie nastepujaco: ------ klasa wyzsza /10% najbogatszych/ - 40% IK tj. 480 mld zl, ---- klasa srednia 40% spoleczenstwa /6-9 decyl/ - 40% IK to 480 mld zl i ---- klasa nizsza /dolne 50% ludnosci/ - 20% IK to 240 mld zl. Przy obliczeniu rozkladu IK posluzylem sie modelem posrednim miedzy oligarchiczny rosyjskim i socjalnym francuskim. --- Ostatnio rzad mowi, ze bedzie wspieral klase srednia, wiec widocznie na klase srednia ,na 40% z gornej polowy drabiny dochodowej, nie przypada 40% IK ale znacznie mniej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nawet jak się Potroi ...bedą Strakować(2019-03-14 09:49) Zgłoś naruszenie 2410

    Bo czują że od PISu można ciągnąć ile wlezie....Za poprzednich rządów siedzieli jak mysz pod miotłą i bili służalcze pokłony

    Odpowiedz
  • Co za lament (2019-03-14 09:42) Zgłoś naruszenie 2421

    u lewackich autorów, jak PO-PSL przez lata nie dawał grosza nauczycielom to PZPR-wski ZNP siedział cicho jak trusia, a jak PIS zaczął im podwy,ższać cyklicznie gaże to się buntują. Nie dajmy się rżnąć lewackiej propagandzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nn(2019-03-14 09:39) Zgłoś naruszenie 175

    Ale kalkulacja PiS jest prosta i przekonująca - świadczenie na dzieci to najskuteczniejszy sposób pozyskania głosów wyborców, bo pozyskuje się nie tylko rodziców, ale i dziadków. Dodatkowo jakaś zachęta dla emerytów i wybory wygrane.

    Odpowiedz
  • rr(2019-03-14 08:39) Zgłoś naruszenie 348

    Zróbcie tez symulację ile można by wybudować za VAT który wyciekł do szarej strefy, to będzie dopiero ciekawe!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Emerytka sponsorka ZUS(2019-03-14 08:29) Zgłoś naruszenie 116

    Ja na pewno nie zloze wniosku o prezent w wysokosci okolo 2.50 zl dziennie. Pieniadze te mozna przekazac emerytom zyjacym ponizej progu ubostwa i wykluczenia spolecznego. Sa to glownie emeryci prowadzacy gospodarstwo domowe 1-osobowe. ----- Jestem emerytka sponsorka ZUS. ZUS przejal moja emeryture oraz 15% swiadczenia po Mezu.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • konrad(2019-03-14 07:44) Zgłoś naruszenie 312

    Cały system płac wymaga gruntownej reformy. Bez pracy nie ma kołaczy staje się nieaktualne zwłaszcza w środowisku wiejskim gdzie płaci się nawet do ugorowanych hektarów .

    Odpowiedz
  • nn(2019-03-14 07:42) Zgłoś naruszenie 333

    Problem w tym, że tak znaczące podniesienie pensji jakiejkolwiek grupie zawodowej rodziłoby słuszne roszczenia innych grup, a niedofinansowanych zawodów jest w budżetówce dużo (chyba wszystkie).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • art(2019-03-14 07:34) Zgłoś naruszenie 3220

    Nauczyciela akurat w przeliczeniu na godzinę pracy zarabiają kwoty najbardziej zbliżone do kwot w UE.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • hh(2019-03-14 07:08) Zgłoś naruszenie 3221

    A tu mamy 500+ na każde dziecko, także milionera, albo "trzynastka" dla emeryta z wysoką emeryturą. Wszystko z naszych, także moich podatków, żeby tylko za MOJE pieniądze "kupić" sobie jak najwięcej głosów, bo emerytów i osób mających dzieci jest znacznie więcej, aniżeli np. nauczycieli (którzy zresztą i tak mogą zagłosować "niewłaściwie"). To tak, jakby Janosik zabierał chłopom, a dawał Panu Hrabiemu mając w tym jakiś swój interes! Granda i tyle!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz