statystyki

Komorowski: Ośmiorniczki? Co one znaczą przy dwóch wieżach Jarosława Kaczyńskiego? [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti01.03.2019, 07:09; Aktualizacja: 01.03.2019, 07:27
Bronisław Komorowski, fot. Maksymilian Rigamonti

Bronisław Komorowski, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

 - Patrzę na prezydenta Dudę i czuję, że go korci, by odciąć się od PiS, pewnie by mu to pomogło w wyborach. Ciekawe, co zrobi? - zastanawia się podczas rozmowy z Magdaleną Rigamonti Bronisław Komorowski, były Prezydent RP.

Nadal pan poluje?

To prywatna część mojego życia.

Jednak dziki stały się państwowe.

Ale ich odstrzał to skandal. Organizacja ustroju łowiectwa w Polsce to pozostałość po socjalizmie. Zwierzyna jest państwowa, a myśliwi nie respektują prawa własności ziemi. Państwo uznaje myśliwych za swoją własność i teraz każe im wystrzelać dziki z lochami i przychówkiem. Zamienia nas w plutony egzekucyjne. To sprzeczne z naszą etyką. Dlatego większa część myśliwych powiedziała, że się na egzekucje nie zgadza, ja również.

Czyli jednak pan poluje.

Nie zgadzam się na nieetyczne polowania.

Dlaczego pan nie startuje?

W wyborach do Parlamentu Europejskiego? Pani też o tym chce rozmawiać? Te pytania mają już chyba dwuletnią historię. Traktuję to jednak jako coś śmiesznego, a nie przykrego. Jeden dziennikarz wymyślił, drugi powtórzył, a trzeci pyta, dlaczego nie startuję, a przecież miałem.

„To jest wojna” – tak powiedział Donald Tusk.

Wybory do PE są bardzo ważne, bo są pierwsze w całej serii. Warto się przyczynić do ich odpowiedniego wyniku.

Przecież pan nie kandyduje.

Co nie znaczy, że czuję się zwolniony z obywatelskiego obowiązku działania na rzecz, po pierwsze – jak największej frekwencji, a po drugie – wprowadzania do kampanii takich treści, jak perspektywa wejścia Polski do strefy euro, pogłębienie procesu integracji czy odbudowanie pozycji Polski w Unii Europejskiej oraz zakończenie rządowej wojny z instytucjami europejskimi.

Jak pan to będzie robił?

Przede wszystkim będę wspierał kandydatów proeuropejskiej listy koalicyjnej. Ponadto mam swój instytut. Planujemy publikacje...

Nie było pana, kiedy premierzy Leszek Miller, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz i Jerzy Buzek apelowali o stworzenie wspólnej koalicji na wybory do PE. I słychać było: gdzie Bronisław Komorowski? Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna pana nie zaprosił?


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (31)

  • asdf(2019-02-28 21:17) Zgłoś naruszenie 5240

    To co prezentuje PIS to jest złodziejstwo instytucjonalne na skalę niespotykaną po 89 roku. Sumy i rozmach wyciągania pieniędzy od spółek skarbu państwa, przez dotacje po zatrudnianie niekompetentnych znajomków z zarobkami na poziomie astronomicznym w skali niespotykanej dotąd skali . Dodatkowo wykorzystywanie instytucji pańśtwowych takich jak sądy czy prokuratura do przykrywania własnych afer. Mafia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KARAKAN TOWERS(2019-03-01 00:15) Zgłoś naruszenie 4424

    pis to kleczenie w polityce miedzynarodowej. pis to afera za afera. karakan lubi mocne panstwo i panstwo mu powiedzialo, ze na zagrabione dzialce nie wybuduje swoich towers.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • green(2019-02-28 20:51) Zgłoś naruszenie 3427

    A psy na Kaczynskiego szczekaja nadal. Dzien i noc i w roznych tonacjach.

    Odpowiedz
  • Mecenas(2019-02-28 22:39) Zgłoś naruszenie 2919

    Komorowski to klasyczny komunista...... Właściciel na własnej nieruchomości, nie może wybudować w centrum miasta.....

    Odpowiedz
  • miotla(2019-02-28 22:21) Zgłoś naruszenie 2813

    Łącze się w Bulu ze tak szybko powstaje pałac w Ruskiej Budzie ,doprawdy expres ,a i pieniędzy trzeba sporo zeby zdążyć do imienin imc prezydent owej Anny. Niech PAN powie jak wybudować tak szybko pałac z emerytury,może mnie pisora z mobilizuje.

    Odpowiedz
  • ag9(2019-02-28 23:33) Zgłoś naruszenie 2819

    Duda może nie jest idealny, ale po tym wywiadzie przypomniałam sobie po raz kolejny jakim strasznym obciachem była prezydentura Komorowskiego. On sam dalej nie nabył nawet odrobiny pokory i samokrytycyzmu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Głosuje za godnym życiem Polaków a nie dojenie pol(2019-02-28 22:58) Zgłoś naruszenie 2821

    PIS pokazuje POLAKĄ JAK MOGĄ GODNIE ŻYĆ a PO wręcz przeciwnie dawała ale swoim do kieszeni a wyborcą mówili że dziura budżetowa A prezydent Duda jest najlepszym prezydentem jaki był i niema czego się wstydzić a napewno nie PIS

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mecenas(2019-02-28 20:54) Zgłoś naruszenie 2731

    A to buc , zebrane fundusze z Srebrna miały służyć jako konkurencyjny fundusz do funduszu Batorego

    Odpowiedz
  • GRB(2019-03-01 07:09) Zgłoś naruszenie 2114

    Nie dość że "demokratyczne" Państwo zabronił budowy wlascicielowi na własne działce to jeszcze bul Komorowski wmawia wszystko że żarcie drogiego jedzenia na koszt podatnika to to samo co budowa wieżowców za pieniądze prywatne plus kredyt z banku

    Odpowiedz
  • chyba mu się śniło(2019-02-28 21:25) Zgłoś naruszenie 209

    Tak jakby wieże były już zbudowane.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • r(2019-03-01 07:15) Zgłoś naruszenie 1912

    A PO dalej nie rozumie o co poszło. Nawet parę groszy za rachunek w restauracji, przy prywatnych rozmowach, był regulowany publicznymi pieniędzmi. To pokazuje skalę demoralizacji. Do tego pani Bieńkowska, która mówiła, ża za pieniądze, których nie zarabia większość Polaków pracuje i...... albo z........ Do tego wspomnienia o podpalaniu budki pod ambasadą rosyjską - czyli o bezczelnych prowokacjach względem społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • Kedaj(2019-03-01 13:23) Zgłoś naruszenie 186

    A co ten głupkowaty facet ma jeszcze do powiedzenia. Do budy ruskiej.

    Odpowiedz
  • Harpia(2019-03-01 09:28) Zgłoś naruszenie 180

    Każde polowanie, które nie jest spowodowane głodem lub chłodem, a zaspokojeniem własnego hobby(zabijanie?) jest nieetyczne.

    Odpowiedz
  • Gęsiarka(2019-03-01 10:45) Zgłoś naruszenie 1610

    No i wypowiedział się autotytet od moralności...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-03-01 12:58) Zgłoś naruszenie 120

    .........Człowieku co Nas obchodzą dwie wieże w porównaniu do "..Tusk ogłosi a Ty to POparłeś ,: ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. ...Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl. .a Kto przeprosi rodziny i uczci minutą ciszy w Sejmie osoby które nie dożywają obecnego wieku emerytalnego (okradzeni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z emerytury w wieku 60l i ochrony przed zwolnieniem przy tej emeryturze) a które pracowały bez dodatkowej za to płacy , długie dziesięciolecia, z sobotami i świętami bez dni zamienne wolnymi w najpodlejszych warunkach pracy jak np: rtęć , promieniowanie izotopowe,bardzo wysok: ciś ,napiecia ,temp albo lub także pyły i gazy trujące a nawet wybuchowe, hałas itp,itp --/może we wszystkich tych równocześnie naraz. czy Wy /wspominacie, czy wyobrażacie sobie istniejące co dzień kondukty pogrzebowe dzieci,żon po zmarłych ojcach tak zatrudnianych i eksploatowanych., Kopacz jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyja może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem .

    Odpowiedz
  • Bert(2019-03-01 18:40) Zgłoś naruszenie 120

    się masz szogun, nie wybrałbyś się do japonii trochę poskakać po meblach

    Odpowiedz
  • Anioł(2019-03-01 16:09) Zgłoś naruszenie 92

    Sp. Srebrna powinna wystąpić do sądu o zgodę na budowę wież . I taką zgodę powinna uzyskać dla dobra Warszawy i na pohybel zawistnemu prezydentowi tego miasta ...

    Odpowiedz
  • Obserwator(2019-03-02 10:24) Zgłoś naruszenie 80

    Panie Komorowski różnica polega na tym, że ośmiorniczki zostaly na koszt państwa zjedzone natomiast wieże nie zostały wybudowane i tyle w temacie

    Odpowiedz
  • taka konkluzja (2019-03-02 16:58) Zgłoś naruszenie 60

    Wprawdzie Wałęsa go przebija ale on bezsprzecznie jest na drugim miejscu. Mieliśmy tych prezydentów, nie ma co.

    Odpowiedz
  • różnica(2019-03-02 17:14) Zgłoś naruszenie 60

    Brunek nie zauważył że "ośmiorniczki" płacone były z budżetu państwa a "wieże" miały być finansowane ze środków prywatnych - PiS.

    Odpowiedz