statystyki

Majowe wybory do europarlamentu i zniesienie sankcji wobec Rosji. Kreml płaci Salviniemu

autor: Łukasz Grajewski , @Lukaszgrajewski25.02.2019, 08:22; Aktualizacja: 25.02.2019, 08:22
Matteo Salvini

Savoini uważany jest za głównego lobbystę interesów Kremla w Rzymieźródło: ShutterStock

Doradca włoskiego wiceministra negocjował w Moskwie pozyskanie 3 mln euro na kampanię wyborczą Ligi.

M atteo Salvini, włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, przybył do Moskwy 17 października 2018 r. Oficjalnym powodem było uczestnictwo w konferencji współorganizowanej przez organizację włoskiego przemysłu Confindustria. Wieczorem po wydarzeniu Salvini i jego zaufany partner Gianluca Savoini zniknęli.

Polityk odnalazł się dopiero następnego dnia. W świat poszła dziennikarska plotka, jakoby wicepremier miał w tym czasie korzystać z ofert moskiewskich prostytutek. Jak twierdzi włoski tygodnik „L’Espresso”, ta informacja wyszła z otoczenia wicepremiera i miała na celu przykrycie rzeczywistych działań polityka prowadzących do zapewnienia Lidze – ugrupowaniu Salviniego – finansowania ze źródeł rosyjskich.

Dziennikarze „L’Espresso” w opublikowanym wczoraj materiale śledczym przekonują, że Salvini miał się w tym czasie spotkać z rosyjskim wicepremierem Dmitrijem Kozakiem. To zaufany Władimira Putina, któremu podlegają m.in. sprawy energetyczne. Kozak jest objęty sankcjami amerykańskimi i unijnymi. Następnego dnia dziennikarze „L’Espresso” sfotografowali Savoiniego w moskiewskim hotelu Mietropol podczas spotkania z przedstawicielami rosyjskich firm energetycznych.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie