statystyki

Kai-Olaf Lang: Stany Zjednoczone i Iran, powinny wspólnie usiąść do stołu [WYWIAD]

autor: Łukasz Grajewski14.02.2019, 07:56; Aktualizacja: 14.02.2019, 08:03
Istnieje pewne niezadowolenie, że wasz rząd nie konsultował tego pomysłu mocniej z Berlinem i szerzej na forum NATO. Widać powszechne przekonanie, że to próba budowania ekskluzywnych relacji bilateralnych. Choć wciąż nie wiadomo, czym tak naprawdę ma być Fort Trump, to pojawienie się dodatkowych amerykańskich sił na wschodniej flance NATO może doprowadzić do reakcji Rosji. A obawy co do nowego wyścigu zbrojeń i tak już rosną z powodu zakończenia funkcjonowania traktatu INF.

Istnieje pewne niezadowolenie, że wasz rząd nie konsultował tego pomysłu mocniej z Berlinem i szerzej na forum NATO. Widać powszechne przekonanie, że to próba budowania ekskluzywnych relacji bilateralnych. Choć wciąż nie wiadomo, czym tak naprawdę ma być Fort Trump, to pojawienie się dodatkowych amerykańskich sił na wschodniej flance NATO może doprowadzić do reakcji Rosji. A obawy co do nowego wyścigu zbrojeń i tak już rosną z powodu zakończenia funkcjonowania traktatu INF.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta

Berlin ma nadzieję, że Polska nie zapomni o europejskim wektorze polityki zagranicznej – mówi DGP politolog Kai-Olaf Lang.

Czy to dobry pomysł, by rozmawiać o Iranie bez Iranu?

Byłoby oczywiście lepiej, gdyby Iran znalazł się wśród zaproszonych gości. Wtedy postrzeganie tej konferencji w wielu krajach byłoby inne. Mówiąc o samym problemie, wszystkie strony, w szczególności Stany Zjednoczone i Iran, powinny wspólnie usiąść do stołu. Wychodzi jednak na to, że Waszyngton nie jest zainteresowany wysłaniem takiego sygnału.

Co dla Niemiec oznacza zorganizowanie konferencji bliskowschodniej przez Polskę i USA?


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie