W kominiarkach po prezesów. Do czyich drzwi zapuka jeszcze CBA?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Justyna Piszczatowska13.02.2019, 07:52; Aktualizacja: 13.02.2019, 08:20
O zatrzymaniu zawsze jest głośno. O uniewinnieniu na ogół cisza

O zatrzymaniu zawsze jest głośno. O uniewinnieniu na ogół ciszaźródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski

Enea, Węglokoks, Lotos, Azoty, KGHM, a od wczoraj także Orlen. Im bliżej wyborów, tym dłuższa lista podejrzewanych o nadużycia byłych menedżerów państwowych spółek. Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura kontynuują serię zatrzymań byłych menedżerów państwowych spółek. Wczoraj w ich ręce wpadli były prezes Orlenu Jacek K. i dwóch dyrektorów firmy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • żul(2019-02-13 09:02) Zgłoś naruszenie 5211

    No cóż, ugrupowanie mające prawo i sprawiedliwość na swoich sztandarach pokazuje jakie są standardy postępowania z menadżerami. Sądzę, że obecny prezes Orlenu już powinien przygotować sobie zmianę bielizny i szczoteczkę do zębów, tak na wszelki wypadek. Przyjdzie zmiana warty zabiorą się za obecnych menadżerów.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • viking(2019-02-13 11:17) Zgłoś naruszenie 326

    Niestety w takim państwie żyjemy. Wszystkie instytucje podległe wiadomo komu. Mamy tego efekty.

    Odpowiedz
  • laszka(2019-02-13 15:09) Zgłoś naruszenie 210

    A po prezesa???

    Odpowiedz
  • zwykły Ziom(2019-02-13 11:09) Zgłoś naruszenie 190

    Korupcja powstaje na styku administracji i gospodarki, wyłącznie. Im mniej administracji, czyli przepisów - tym mniej korupcji. Im mniej państwowych firm - tym mniej korupcji. Komuś jednak zależy, żeby korupcja w Polsce była, tak mi się zdaje ...

    Odpowiedz
  • obserwator(2019-02-13 09:27) Zgłoś naruszenie 1438

    kto ma czyste ręce i sumienie nie musi się bać

    Odpowiedz
  • pisze Baca(2019-02-13 09:13) Zgłoś naruszenie 923

    Pisze baca takie g.ó..w.na , a potem płacze w Polsacie, że jej grożą.

    Odpowiedz
  • nostradamus(2019-02-13 11:24) Zgłoś naruszenie 80

    a ciekawe co się dzieje w sprawie łapówek dawanych przez firmę HP naszym ministrom bo HP zostało ukarane 17 milionami dolarów a może nasze służby powinny wystąpić do FBI o nazwiska i jakie kwoty otrzymywali ministrowie i dyrektorzy

    Odpowiedz
  • Darecki Lodz(2019-02-13 11:35) Zgłoś naruszenie 810

    Dobrze, że wreszcie ktoś się wziął za ten bandytyzm. A sektor medyczny? Kiedy to zaczną trzepać? Dwunastu dyrechtorów w jednym szpitalu. Ludzie umieraja z brudu i umierają latem z gorąca na intensywnej terapii (dosłownie) w szpitalach po milionowych kapitalnych remontach. Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś się wziął za ten bandytyzm.

    Odpowiedz
  • gir(2019-02-13 10:54) Zgłoś naruszenie 72

    I ********* im zrobią

    Odpowiedz
  • Natan(2019-02-13 10:32) Zgłoś naruszenie 615

    Otóż Gazeto Prawna jest odpowiedź że , CBA czy CBŚ przyjdzie PO tego okradał lub będzie okradał i korumpował Polskę i Polaków !!!! Czy to takie trudne ??? Ten który nie kradnie nie musi się o nic obawiać !!! Proste ???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • T1000(2019-02-13 16:01) Zgłoś naruszenie 32

    CBA zostanie zlikwidowane po zmianie władzy! Lista osób do osądzenia będzie dość długa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz