statystyki

Biedroń, Korwin-Mikke, Kukiz’15, Gwiazdowski. W II lidze opozycji robi się tłoczno

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak13.02.2019, 06:55; Aktualizacja: 13.02.2019, 07:39
Robert Gwiazdowski

Robert Gwiazdowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Robert Biedroń, narodowcy z Korwin-Mikkem, Kukiz’15, a teraz Robert Gwiazdowski z nowym ugrupowaniem. Wszyscy liczą, że wybory europejskie dadzą im paliwo, na którym daleko zajadą

Polska Fair Play – tak nazywa się nowa polityczna inicjatywa firmowana przez Gwiazdowskiego. – Państwo gra z nami nie fair, zarabiamy średnio 5 tys. zł, a dostajemy 3 tys. Młodzi ludzie zakładają firmy, muszą zapłacić 1300 zł, zanim zarobią. Nasze partie nie robią nic. My zagramy fair – obiecywał wczoraj lider ugrupowania, które oficjalnie wystartowało wczoraj. Konwencja odbędzie się 2 marca w Warszawie.

Gwiazdowski liczy na poparcie młodych, ale także przedsiębiorców i samorządowców. Na wczorajszej konferencji obecni byli m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel i radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego Łukasz Mejza. Wszyscy związani z ruchem Bezpartyjni Samorządowcy – tym samym, który po wyborach doprowadził do koalicji z PiS na Dolnym Śląsku.

To jednak nie oznacza, że ruch wejdzie w oficjalny alians z Polską Fair Play. – Jako Bezpartyjni Samorządowcy tego nie autoryzujemy. To są indywidualne decyzje poszczególnych działaczy. Nie jesteśmy organizacją sformalizowaną, nie popieramy nikogo – przekonuje Robert Raczyński, prezydent Lubina i jeden z liderów ruchu.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Sygnatariusz(2019-02-13 12:05) Zgłoś naruszenie 126

  Tu R. Gwiazdowski osiągnał szczyt paranoicznego zakłamania: Jako główny cel, stawia sobie likwidację instytucji w której ma synekurę w zarządzie!!! Przypominam że drugą kadencję zasiada w radzie nadzorczej ZUS!! Nie przeszkadzało wielkiemu liberałowi, piewcy wolności gospodarczych i przyzwoitości, firmowanie takiej patologi !! Pełne jaja. Widać uznał, że podcinając gałąż na której siedzi spadnie na lepszą synekurkę w unijnym parlamencie. Dobre, to szczyt paszteciarstwa, Sam Machiavelli nie wymysliłby bardziej uswięconego celu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • były wyborca(2019-02-13 12:43) Zgłoś naruszenie 115

  Panu Gwiazdowskiemu już dziękujemy. Niech odejdzie w spokoju.Poza obiecankami dla nas nic nie zrobił.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ed(2019-02-13 12:14) Zgłoś naruszenie 54

  Propagandowa papka partyjno-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących. Polska polityka to zbiór wypłowiałych haseł, często zupełnie oderwanych od rzeczywistości. Zbiór „prawd”, typu „żołnierze wyklęci”„kompromis aborcyjny”, niskie koszty pracy itd. I nagle Biedroń stanął obok i ogłosił, że są rzeczy ważniejsze. Powiedział o nich. Narzucił polskim partiom agendę. To one teraz będą próbowały albo ośmieszać, albo przebijać jego oferty programowe.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kupą mości panowie(2019-02-13 19:42) Zgłoś naruszenie 10

  ... bez kupy pisu nie pokonacie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie