statystyki

Biedroń, Korwin-Mikke, Kukiz’15, Gwiazdowski. W II lidze opozycji robi się tłoczno

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak13.02.2019, 06:55; Aktualizacja: 13.02.2019, 07:39
Robert Gwiazdowski

Robert Gwiazdowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Robert Biedroń, narodowcy z Korwin-Mikkem, Kukiz’15, a teraz Robert Gwiazdowski z nowym ugrupowaniem. Wszyscy liczą, że wybory europejskie dadzą im paliwo, na którym daleko zajadą

Polska Fair Play – tak nazywa się nowa polityczna inicjatywa firmowana przez Gwiazdowskiego. – Państwo gra z nami nie fair, zarabiamy średnio 5 tys. zł, a dostajemy 3 tys. Młodzi ludzie zakładają firmy, muszą zapłacić 1300 zł, zanim zarobią. Nasze partie nie robią nic. My zagramy fair – obiecywał wczoraj lider ugrupowania, które oficjalnie wystartowało wczoraj. Konwencja odbędzie się 2 marca w Warszawie.

Gwiazdowski liczy na poparcie młodych, ale także przedsiębiorców i samorządowców. Na wczorajszej konferencji obecni byli m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel i radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego Łukasz Mejza. Wszyscy związani z ruchem Bezpartyjni Samorządowcy – tym samym, który po wyborach doprowadził do koalicji z PiS na Dolnym Śląsku.

To jednak nie oznacza, że ruch wejdzie w oficjalny alians z Polską Fair Play. – Jako Bezpartyjni Samorządowcy tego nie autoryzujemy. To są indywidualne decyzje poszczególnych działaczy. Nie jesteśmy organizacją sformalizowaną, nie popieramy nikogo – przekonuje Robert Raczyński, prezydent Lubina i jeden z liderów ruchu.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Sygnatariusz(2019-02-13 12:05) Zgłoś naruszenie 126

  Tu R. Gwiazdowski osiągnał szczyt paranoicznego zakłamania: Jako główny cel, stawia sobie likwidację instytucji w której ma synekurę w zarządzie!!! Przypominam że drugą kadencję zasiada w radzie nadzorczej ZUS!! Nie przeszkadzało wielkiemu liberałowi, piewcy wolności gospodarczych i przyzwoitości, firmowanie takiej patologi !! Pełne jaja. Widać uznał, że podcinając gałąż na której siedzi spadnie na lepszą synekurkę w unijnym parlamencie. Dobre, to szczyt paszteciarstwa, Sam Machiavelli nie wymysliłby bardziej uswięconego celu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • były wyborca(2019-02-13 12:43) Zgłoś naruszenie 115

  Panu Gwiazdowskiemu już dziękujemy. Niech odejdzie w spokoju.Poza obiecankami dla nas nic nie zrobił.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ed(2019-02-13 12:14) Zgłoś naruszenie 54

  Propagandowa papka partyjno-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących. Polska polityka to zbiór wypłowiałych haseł, często zupełnie oderwanych od rzeczywistości. Zbiór „prawd”, typu „żołnierze wyklęci”„kompromis aborcyjny”, niskie koszty pracy itd. I nagle Biedroń stanął obok i ogłosił, że są rzeczy ważniejsze. Powiedział o nich. Narzucił polskim partiom agendę. To one teraz będą próbowały albo ośmieszać, albo przebijać jego oferty programowe.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kupą mości panowie(2019-02-13 19:42) Zgłoś naruszenie 10

  ... bez kupy pisu nie pokonacie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie