statystyki

Uczestniczka protestu przed TVP: Rządowa telewizja zrobiła z nas osoby, które napadają i używają przemocy

autor: Magdalena Rigamonti08.02.2019, 07:35; Aktualizacja: 08.02.2019, 07:42
Iwona Wyszogrodzka, fot. Maksymilian Rigamonti

Iwona Wyszogrodzka, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

Rządowa telewizja zrobiła z nas osoby, które napadają i używają przemocy. A ja po prostu nakleiłam na auto Magdaleny Ogórek kilka nalepek z napisem: „TVoja wina” – mówi w wywiadzie dla DGP Iwona Wyszogrodzka z Obywateli RP.

Ma pani etat?

Etat?

Pytam o etat aktywistki.

Nie, z tego, co mi wiadomo, wszyscy na ulicy jesteśmy wolontariuszami.

Z czego żyjecie?

Ludzie robią różne rzeczy. Mają stałą pracę, ale też ją tracą. Ja dziś również. Chciałaby pani, przy największej życzliwości, nadal zatrudniać kogoś, kto w głównym wydaniu „Wiadomości” jest z imienia i nazwiska posądzany o napaść i zestawiany z zabójcą posła? Podsumowując: dwie osoby straciły pracę, jedna kontrakt, jedna walczy o utrzymanie stanowiska, do tego musiała wynająć ochroniarza. A jeszcze każdy z nas dostaje setki wpisów hejterskich. Tak, dzisiaj jest jeden z tych najgorszych dni od prawie trzech lat, kiedy jestem na ulicy. Jestem w strachu. Może dlatego, że po długiej przerwie uwierzyłam, że mówić to, co się myśli, działać, a jednocześnie mieć to, co normalni ludzie mają, czyli rodzinę, pracę, plany na przyszłość i obowiązki.

O jakich obowiązkach pani mówi?

Przede wszystkim o poczuciu odpowiedzialności prowadzącym do protestów przeciwko kłamstwu, łamaniu demokracji, niszczeniu mediów. Już byłam na komendzie. Wszystko bardzo szybko się dzieje. Wczoraj zadzwonił domofon. Policja. Mówią, że dostali pilny faks i mam się stawić na Dzielnej. I że to jakaś specjalna procedura. Przyspieszona ścieżka. Poszłam. Jakby przypadkowo czekała tam już ekipa TVP Info. Jakiś człowiek zapytał, czy jestem na godz. 20, więc pomyślałam, że to ktoś z protestujących, kto też dostał zawiadomienie, a kogo nie znam, więc zostałam sfilmowana. Oczywiście odmówiłam składania zeznań.


Pozostało jeszcze 95% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (17)

  • zażenowany(2019-02-08 08:00) Zgłoś naruszenie 6429

    Oj jaka biedna. Blokują ruch na drodze, stwarzają zagrożenie w ruchu, obsmarowują (a podobno i rysują) samochód naklejkami, wulgarnie obrażają kobietę i ... uwaga.... czują się pokrzywdzeni. Żenujące

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-08 12:27) Zgłoś naruszenie 5228

    bojówkarka totalitarnej opozycji niech nalepia śmiecie na swoje auto i wykrzykuje oszczerstwa w lustrze - będą trafniej skierowane

    Odpowiedz
  • ajwaj(2019-02-08 10:25) Zgłoś naruszenie 4922

    zablokowanie przejazdu czyli pozbawienie kogoś wolności jest niezgodne z Konstytucją, oklejanie czyjegoś mienia jest zwyczajnym jego niszczeniem

    Odpowiedz
  • xyz(2019-02-08 08:20) Zgłoś naruszenie 4318

    Trudno powiedzieć czy ta Pani jest szczera i wierzy w to co robi i mówi. Być może nie jest świadoma że jest wykorzystywana w grach politycznych. Nieodległa historia i mamy przykłady osób które działały i to działały bardzo aktywnie i nikt im za to nie podziękował zostali zapomniani.

    Odpowiedz
  • Zyta(2019-02-08 12:34) Zgłoś naruszenie 3822

    Całe to szemrane towarzystwo powinno ponieść karę. Przecież to znawcy konstytucji i nie wiedzą że takich rzeczy się nie robi.

    Odpowiedz
  • Inni ciężko pracuj.a wtym czasie dla Polski(2019-02-08 11:23) Zgłoś naruszenie 3624

    Za darmo tego nie robią to wida\ć, słychać i czuć POstkomunę i sorosowe lewactwo...

    Odpowiedz
  • Sorosowi niech się poskarży,(2019-02-08 11:20) Zgłoś naruszenie 3520

    a Córa ubywateli tak na poważnie ???

    Odpowiedz
  • Olson(2019-02-08 21:52) Zgłoś naruszenie 3315

    Teraz robi z siebie ofiarę. A skąd w nich tyle agresji i nienawiści do dziennikarki, pewnie ktoś im każe i dobrze za to płaci a jeśli nie to tylko dobry psychiatra może pomóc. Ja też nie lubię jednego dziennikarza ale to nie powód żeby kłaść mu się pod samochód, niszczyć pojazd, straszyć, opluwać, stosować przemoc słowną etc. Czy ci ludzie są normalni ?

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-08 12:57) Zgłoś naruszenie 3216

    Czy wy w tej gazecie POprawnej nie zdajecie sobie sprawy z tego, że totalne psucie obyczaju politycznego, plugawienie wszystkiego co wartościowe, nie odwróci się kiedyś przeciwko wam. Myślicie, że historia skończy się w dniu, w którym PIS kiedyś przegra wybory, że te wszystkie plugawe zachowania, którym życzliwie kibicujecie, tsunami hejtu, fejku wszelkich wyobrażalnych i niewyobrażalnych oszczerstw - jakie stosuje totalitarna opozycja i jej sojusznicze media, że to wszystko nie zostawi trwałego śladu, że można będzie na tym cokolwiek jeszcze budować. To gorzej niż zbrodnia, to błąd, moi mili. Nie czujecie wiatru historii i on was zmiecie.

    Odpowiedz
  • wstyd(2019-02-08 18:08) Zgłoś naruszenie 3116

    Jeszcze robią z siebie ofiary.... lto ich opłaca ?

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-02-08 20:56) Zgłoś naruszenie 2915

    bandyta opłacana z tajnej kasy - kto ich sponsoruje? kto ich tajnie szkoli?

    Odpowiedz
  • Polka(2019-02-09 16:55) Zgłoś naruszenie 166

    ŻENUJĄCE

    Odpowiedz
  • Ilość(2019-02-08 10:34) Zgłoś naruszenie 1543

    ofiar kaczyzmu rośnie w zastraszającym tempie.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-02-10 09:03) Zgłoś naruszenie 119

    Najciekawsze jest to że TVP posiada ( i upublicznia) więcej informacji osobowych niż ma Policja, i niż jest dozwolone. Świadczy to o powiązaniach ze służbami specjalnymi i poczuciu bezkarności. To już początki totalitaryzmu, czy jeszcze nie.... 😁

    Odpowiedz
  • eva(2019-02-12 07:39) Zgłoś naruszenie 34

    Bandytko zamilcz niech tobie rysują samochód i naklejają kartki bandziorko stara wstrętna. Wywieżć bandytki poza granice Polski Won z Polski

    Odpowiedz
  • xyz(2019-02-10 23:32) Zgłoś naruszenie 27

    Pani ŕdaktor Magdalena Ogórek pokazała Wielką Klasę a

    Odpowiedz
  • nie oglądam!(2019-02-13 10:42) Zgłoś naruszenie 11

    Najlepsza metoda to nie oglądać TVPiS - ja już od dawna nie oglądam!

    Odpowiedz