Były szef KNF Marek Chrzanowski już na wolności. Właśnie opuścił areszt śledczy w Katowicach

26.01.2019, 07:38; Aktualizacja: 26.01.2019, 08:43
Były szef KNF Marek Chrzanowski w sobotę rano opuścił areszt śledczy w Katowicach

Były szef KNF Marek Chrzanowski w sobotę rano opuścił areszt śledczy w Katowicachźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, podejrzany o przekroczenie uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, w sobotę rano opuścił areszt śledczy w Katowicach, gdzie spędził ostatnie dwa miesiące.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • KORYTO PLUS(2019-01-26 17:27) Zgłoś naruszenie 100

    Zwyklego kowalskiego przy gospadarczych sprawach jak sie nie przyzna to trzymaja po 2 lat w aresztach tymczasowych.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-26 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie . Może w końcu banki oddadzą , co nakradły ...

    Odpowiedz
  • nemo(2019-01-26 13:45) Zgłoś naruszenie 11

    Sąd nie mógł postąpić inaczej ponieważ dowody w sprawie zostały zebrane a zagrożenie wysoką karą nie przesądza o rzeczywistym postępowaniu procesowym i o ewentualnej karze lub uniewinnieniu.Oskarżony to nie to samo co skazany! Przed ogłoszeniem wyroku człowiek jest niewinny i jako taki nie może być przetrzymywany bez końca w areszcie

    Odpowiedz
  • Wolność(2019-01-26 12:45) Zgłoś naruszenie 80

    ... przy zagrożeniu karą do 10 lat ?! Fajny kraj !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xyz(2019-01-26 10:11) Zgłoś naruszenie 11

    Sąd postąpił słusznie odrzucając wniosek prokuratury o dalsze tymczasowe aresztowanie Pana Chrzanowskiego. Ustąpiła przesłanka tymczasowego aresztowania w postaci obawy matactwa gdyż prokuratura musiała już przesłuchać wszystkie osoby, które należało przesłuchać w śledztwie. Pan Chrzanowski nie może tu już nic mataczyć czy wpływać na zeznania świadków. Prokuratura również w sprawie zabezpieczyła wszelkie dowody i pomimo,że być może w części brak jest jeszcze wyniku badań biegłych to również Pan Chrzanowski nie może wpłynąć na ich wynik. Dla sądu również być może przedstawione zarzuty są na tzw wyrost i być może w końcowym wyroku Pan Chrzanowski nie otrzyma bezwzględnej kary pozbawienia wolności.

    Odpowiedz
  • teo(2019-01-26 09:58) Zgłoś naruszenie 80

    Opuścił celę dla Glapy.

    Odpowiedz
  • asdf(2019-01-26 09:56) Zgłoś naruszenie 110

    żarty jakieś, w żywe oczy aferzystów uwalniają, kneblują prasę niby to niezaleznością nbp, reżim jak na węgrzech albo rosji

    Odpowiedz
  • Wredna miernota(2019-01-26 09:26) Zgłoś naruszenie 101

    I kiedy mieliśmy państwo teoretyczne? Wtedy, czy teraz?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz