statystyki

Zimna wojna w anty-PiS. W tle wybory do PE, Sejmu i Senatu

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak26.01.2019, 18:00; Aktualizacja: 26.01.2019, 19:31
PO nie zamierza dopuścić do tego, by zabójstwo Adamowicza zostało szybko zapomniane, choć przyjęto strategię uspokajania nastrojów. Ta jednak szybko stanęła pod znakiem zapytania po wypowiedziach Schetyny.

PO nie zamierza dopuścić do tego, by zabójstwo Adamowicza zostało szybko zapomniane, choć przyjęto strategię uspokajania nastrojów. Ta jednak szybko stanęła pod znakiem zapytania po wypowiedziach Schetyny.źródło: ShutterStock

Czy kampanie znów zdominuje opowieść o wojnie polsko-polskiej, czy też zmęczeni nią wyborcy postawią na inne ugrupowania?

R ok 2019 będzie ciekawy – przed nami majowe wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu. Jeśli ktoś myśli, że czeka nas jeszcze kilka tygodni spokoju, ten się myli – sezon wyborczy zacznie się już w ten weekend. W sobotę (26 stycznia) konwencję dotyczącą samorządów oraz polityki regionalnej organizuje PiS, zaś PO – poświęconą równouprawnieniu i prawom kobiet.

Jednak czekające nas kampanie wyborcze będą nie tylko polem ostrej rywalizacji obozu PiS z opozycją, ale też licznych wewnętrznych pojedynków w tej drugiej. Czy powstanie blok anty-PiS złożony z PO, PSL, SLD oraz Nowoczesnej? A może PSL, jak zwykle, pójdzie do wyborów samodzielnie? Ile może ugrać Robert Biedroń, który 3 lutego ma ogłosić powstanie własnego ruchu? I czy Razem odrzuci współpracę z SLD?

I najważniejsze pytanie: czy kampanię znów zdominuje opowieść PO i PiS o wojnie polsko-polskiej, czy też zmęczeni nią wyborcy postawią na inne ugrupowania?


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie