Jerzy Owsiak o ataku na prezydenta Adamowicza: Plastelinowy świat prowadzi do nienawiści. Musimy się temu przeciwstawić

13.01.2019, 22:05; Aktualizacja: 13.01.2019, 23:45
Atak na prezydenta Adamowicza w Gdańsku

Atak na prezydenta Adamowicza w Gdańskuźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

W niedzielę na krótko zatrzymaliśmy finał – mówił w specjalnym oświadczeniu szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Nie wahamy się, aby zmienić nastrój, aby o tym mówić" – podkreślił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Aleksis(2019-01-14 00:01) Zgłoś naruszenie 1310

    Bardzo to trafne co powiedział.

    Odpowiedz
  • Aleksis(2019-01-13 23:22) Zgłoś naruszenie 1121

    Bardzo to niesmaczne co powiedział.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2019-01-14 09:59) Zgłoś naruszenie 93

    Owsiak , gdyby miał czyste intencje,to od zawsze do dzisiaj trzymałby się od polityki i polityków jak najdalej. Unikałby tej sfery jak ognia. Nawet w tak dramatycznych okolicznościach, niestety nie odpuścił. Jestem absolutnie zniesmaczony.

    Odpowiedz
  • sedna(2019-01-14 06:02) Zgłoś naruszenie 89

    Podłe rządy, podłe czasy

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-14 10:15) Zgłoś naruszenie 52

    POpieram Owsiaka !!! Wycofać plastelinę ze szkół !!! I z przedszkoli !!! I w ogóle - z produkcji !!!

    Odpowiedz
  • bkb2(2019-01-17 10:26) Zgłoś naruszenie 10

    Polska jest dzisiaj w najważniejszym momencie od 1939... !!! Choć wolno, to jednak od 2015 roku następują diametralne zmiany w Państwie, które mogą pomóc Polsce uwolnić się spod mentalnego zniewolenia przez Okupanta Sowieckiego i degeneracji narodu, jakie nastąpiło dla część Polski już od pierwszego zaboru w 1772, a później dla całej Polski po 1945 roku kiedy reżim okupacyjny zawładnął już całą Polską. Widać te różnice, bo kiedy Sowieci po 1945 objęli już cały kraj to dzisiaj po 30 latach obecnej "wolności" jesteśmy w dużo gorszej sytuacji niż po 20 latach istnienia II RP.... Wtedy w II RP rządziły w większości Polską elity z zaboru Pruskiego ale przede wszystkim z Galicji która była najbardziej liberalna i otwarta na Polskość i Wojsko Polskie... Tereny zaboru rosyjskiego a raczej bolszewizmu po 1917 zostały dzięki temu zneutralizowane choć do samego 1939 panowała tam największa bieda i zacofanie pozostawione jeszcze po panowaniu tego zbrodniczego narodu ze Wschodu.....W okresie po 1945 - do umownej daty zakończenia zniewolenia sowieckiego w 1989 roku , przez służby reżimu Pokupacyjnego takie jak NKWD, KGB, Smiersz, KBW, MO, ZOMO, ORMO, WSI, IW, UB, SB, MSZ, Sędziowie, Prokuratorzy, Prawnicy, Notariusze, Ministerstwa, Szkolnictwo, Lekarze, Samorządowcy, czy wreszcie członkowie PZPR - których w szczytowym okresie było ponad 4 mln członków, przewinęło się 7-9 mln Polaków i osób z polskim obywatelstwem pochodzenia innej narodowości czy wprost obcych Polsce wysłanników sowieckich i innych narodowości.. Ci ludzie mają do dzisiaj jeszcze żony, mężów, rodzeństwo, dzieci, wnuków, prawnuków co razem stanowi ok 20 mln żyjących obecnie Polaków. Część z nich jednak odeszła od "rysu" komunistycznego i powróciła do swojej historii sprzed II WŚ lub jest dzisiaj neutralna....Wprowadzona rok temu ustawa deubekizacyjna, pozbawiła w październiku 2017 emerytur ponad 40 000 byłych Tajnych Współpracowników chociaż kolejnych 20 000 TW z nich jeszcze pracuje.... Znam osoby które po wprowadzeniu tej ustawy zdając sobie sprawę że po przejściu na emeryturę nie będą miały niczego z obecnie wyższych zarobków, przeszły do szarej strefy lub najczęściej przeszły na długoletnie zwolnienia lekarskie w tym najczęściej psychiatryczne aby utrzymać swoje przywileje ....Ustawa deubekizacyjna z 2017 roku dotyczy łącznie z rodzinami ok 500 000 ludzi w Polsce i ma to wpływ na decyzje PIS w prowadzeniu dzisiejszej polityki społecznej i reformowaniu kraju...Dopiero po wygranych wyborach jesienią 2019 PIS będzie mógł dokończyć deubekizację kraju i pozbawi emerytur ludzi z Sądów, Wojska, Szkolnictwa i innych do tej pory nie objętych sfer... Nie wykluczone że w przyszłości nawet członkowie PZPR zostaną pozbawieni jakichś dodatków i przywilejów... Co roku w Polsce umiera ok 400 000 ludzi a to daje 1,6 w jedną kadencję ale już 3,2 mln ludzi czyli prawie 8% społeczeństwa w dwie kadencje... PIS to rozumie że obecnie odchodzą roczniki urodzone tuż przed II WŚ, w jej trakcie i zaraz po niej... PIS ma duże szanse rządzić Polską nawet 3 kadencje przy umiejętnym prowadzeniu polityki... Wtedy w trzeciej kadencji będzie mógł już robić dowolne reformy związane z odcięciem się od reżimu sowieckiego i komunistycznego w Polsce...

    Odpowiedz
  • Wisła(2019-01-14 15:56) Zgłoś naruszenie 11

    przekaz oficjalny władzy rysuje się jasno, winny jest Jerzy Owsiak i zabezpieczenie koncertu, już zresztą wszczyna się postępowanie.. podłość...

    Odpowiedz
  • PL(2019-01-15 19:46) Zgłoś naruszenie 01

    A to komentarz rzecznika Prezydenta: Sprawę komentował w programie "Tłit" rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - "To decyzja Jerzego Owsiaka i należy ją uszanować. Jest pewnie głęboko przemyślana i nieodwracalna.". Zwróćcie uwagę na to jak podkreślił: "Jest pewnie głęboko przemyślana i nieodwracalna.". Dla mnie to prawie jak groźba.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz