PiS wie, co zrobić, żeby wygrać wybory [WYWIAD]

autor: Grzegorz Osiecki, Anna Ochremiak10.01.2019, 07:01; Aktualizacja: 10.01.2019, 10:10
"Opowieść opozycji o wcześniejszych wyborach ma kształtować rzeczywistość. Jest elementem tworzenia narracji po wyborach samorządowych, że jest jakaś dekompozycja Zjednoczonej Prawicy, że PiS ich nie wygrał. "

"Opowieść opozycji o wcześniejszych wyborach ma kształtować rzeczywistość. Jest elementem tworzenia narracji po wyborach samorządowych, że jest jakaś dekompozycja Zjednoczonej Prawicy, że PiS ich nie wygrał. "źródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

- Na podstawie wiedzy politologicznej jesteśmy w stanie ustalić i zmierzyć te segmenty wyborców, które wskazują zwycięzcę. U nas jest to ok. 10 proc. aktywnych wyborczo Polaków. Bój się toczy o 10 proc. - mówi Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych, w rozmowie z DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (7)

 • XXYYZZ(2019-01-10 12:34) Zgłoś naruszenie 11

  W każdych wyborach wygra ta partia, która pozwoli Polakom godnie i bezpiecznie żyć! Hasło populistyczne, ale jest to samospełniająca się przepowiednia. Tylko tyle i aż tyle! Wiem, żeby taki skutek był możliwy, to jest do spełnienia kilka warunków - nie sztuczek z politycznego marketingu. Podstawowy warunek, to powszechna i gruntowna wiedza społeczna, ekonomiczna i politologiczna. A tej rządzący i opozycja ma niewiele i myślą, że wygrają prymitywnymi wojenkami pomiędzy partiami.

  Odpowiedz
 • Zbyszek(2019-01-10 12:30) Zgłoś naruszenie 41

  Siła Pisu bierze się ze słabości POKO.Opozycja po za krytykowaniem PiSu nie ma niczego do zaproponowania. Ludzie wiedzą,że gdyby opozycja wygrała ich pierwszą decyzją byłoby podwyższenie wieku emerytalnego ,zabranie 500+ i przyjęcie iluś tam uchodźców islamskich i nie byłoby niczego w zamian po za poklepywaniem po plecach polityków PO przez Merkel,Macrona czy Tinemmansa

  Odpowiedz
 • pytanie(2019-01-10 12:19) Zgłoś naruszenie 51

  Czy z powyższego artykułu należy wysnuć wniosek, że rządowe Centrum Analiz Strategicznych zajmuje się kampanią wyborczą konkretnej partii politycznej?

  Odpowiedz
 • prawnik(2019-01-10 11:35) Zgłoś naruszenie 72

  Dotarłem do punktu, w którym ten pan powtórzył ośmieszoną już tu bzdurę, jakoby 500+ aktywizowało kobiety. Pamiętamy, jaką "sztuczkę" zrobił GUS, aby osiągnąć taki wynik. Ponieważ DANE STATYSTYCZNE jasno wskazywały, że 500+ dezaktywizuje kobiety, zrobiono ANKIETĘ SUBIEKTYWNĄ. Ankietę typu: "Czy na skutek 500+ jesteś przykładnie zaktywizowanym zawodowo Polakiem?". No i zgodnie z założeniami pytania, uzyskano odpowiedzi "Tak! Tak!" (no przecież - samorozgrzeszenie - zajrzałam nawet kiedyś na portal z ogłoszeniami).

  Odpowiedz
 • PIS nic nie musi robić(2019-01-10 11:10) Zgłoś naruszenie 63

  Albowiem PO nie ma żadnych pomysłów na przyszłość poza krytyką PIS, a to już staje się nudne jak flaki z olejem. Gdyby choć raz skupili się na wizji przyszłości...ale gdzie tam.

  Odpowiedz
 • t(2019-01-10 10:33) Zgłoś naruszenie 23

  wybory byly i beda ustawione jak od lat

  Odpowiedz
 • emeryt(2019-01-10 10:32) Zgłoś naruszenie 42

  Dokonać oszustwa wyborczego lub obywateli...................

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie