Lubnauer: Kościołowi jesteśmy winni pewien szacunek, ale nie uległość

08.01.2019, 09:50; Aktualizacja: 08.01.2019, 10:03
Katarzyna Lubnauer, Nowoczesna

Liderka Nowoczesnej przyznała, że Kościół "ma w Polsce określone miejsce" i "jesteśmy mu winni pewien szacunek, natomiast nie uległość". "Rozdział +tronu i ołtarza+ służy zawsze dobrze obu instytucjom; ze względu na to, że wszystkie sondaże, wszystkie opinie pokazują jednoznacznie, że na przykład Polacy uważają, że za dużo jest polityki w Kościele, że to zraża Polaków do uczestniczenia w mszach, że zniechęca ich do tego, żeby należeć do wspólnoty, jaką jest Kościół” - powiedziała. Na zdjęciu: Katarzyna Lubnauer, Nowoczesnaźródło: ShutterStock

Kościół ma w Polsce określone miejsce i "jesteśmy mu winni pewien szacunek, natomiast nie uległość" - podkreśliła we wtorek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Opowiedziała się przeciwko finansowaniu lekcji religii z budżetu państwa oraz za wprowadzeniem podatku "kościelnego".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Słuszna(2019-01-08 10:36) Zgłoś naruszenie 70

    ... słuszność.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-01-08 11:51) Zgłoś naruszenie 60

    Zapewne będą głosy żądające szacunku dla Kościoła, objawiającego się - uległością........ 😁

    Odpowiedz
  • kata_żyna(2019-01-08 12:32) Zgłoś naruszenie 40

    Lubnauer: Kościołowi jesteśmy winni pewien szacunek, ale nie uległość..... zwłaszcza za skuteczne ukrywanie pedofilii.

    Odpowiedz
  • poświęcony(2019-01-08 14:55) Zgłoś naruszenie 20

    "Krzyż pański z kościołem " !!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-01-08 15:16) Zgłoś naruszenie 20

    Niedawno głośno było o zrywaniu z wieczystym użytkowaniem jako reliktem komunizmu. Tyle, że zerwano z wieczystym użytkowaniem tylko na cele mieszkaniowe. Garaże i działalność gospodarcza nadal można mieć na gruntach skażonych reliktem komunizmu. Pomijając już fakt, że ów "relikt komunizmu" ma korzenie w prawie rzymskim. Natomiast dziwnym trafem obecnie rządzący z kk do spółki bronią takiego prawdziwego reliktu komunizmu jak Fundusz Kościelny.

    Odpowiedz
  • Tak tylko w kwesti formalnej(2019-01-08 16:30) Zgłoś naruszenie 20

    A ten szacunek to za co ....? - Za Targowicę czy pedofilię? - czy może za te 20 MLD ZŁ ktore kradną co roku polskiemu podatnikowi?

    Odpowiedz
  • babcia(2019-01-08 21:29) Zgłoś naruszenie 20

    Szanować można osoby,które na to zasługują ale nie instytucję jako całość.

    Odpowiedz
  • wle(2019-01-09 01:12) Zgłoś naruszenie 10

    Miejmy nadzieję że w końcu ktoś się odważy i zacznie proces zajęcia przez kościół katolicki należnego mu miejsca. Wywalenie religii ze szkół - albo obciążenie jej kosztami kościoła lub bezpośrednio tych rodziców którzy "wyrażają życzenie", czy jak tam to jest obłudnie zapisane, wprowadzenie podatku kościelnego, pozdejmowanie krzyży z urzędów publicznych, koniec z finansowaniem KUL, przejrzenie przepływu pieniędzy dla Rydzyka - a w końcu wypowiedzenie konkordatu.

    Odpowiedz
  • AZ(2019-01-10 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Labnauer zapoznała się z nowymi statystykami swojej partii i zmieniła trochę swoją retorykę. Ciekawe.

    Odpowiedz