statystyki

Wyborczy pojedynek na wyższe płace

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki17.12.2018, 06:49; Aktualizacja: 17.12.2018, 06:53
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

I PiS, i PO będą walczyć o głosy Polaków, deklarując, że więcej zostawią im w portfelach

Sobotę może uznać za prapremierę kampanii. Obie partie uchyliły rąbka tajemnicy na temat tego, z czym pójdą do wyborów. Już dziś wyraźnie widać, że beneficjantami mają być pracujący. Zwłaszcza ci, którzy zarabiają w okolicach przeciętnej pensji lub mniej.

Trzy filary PiS

– Europa, wyższe płace i modernizacja Polski to trzy filary, na których chcemy oprzeć rozwój Polski na najbliższe 15 lat. To ambitny program dla Polaków, aspirujący do europejskości, jak my ją rozumiemy: jako wyższe wynagrodzenia, nowoczesna infrastruktura i możliwości rozwojowe – zapowiedział na sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki.

W styczniu i lutym PiS ma pokazać konkretne propozycje programowe. – Naszą ofertę budujemy, by klasa średnia w Polsce była jak najsilniejsza i jak najbardziej zasobna. By pomagać Polakom, którzy chcą się dorabiać i chcą zarabiać na poziomie europejskim – podkreślał Morawiecki.

PiS na razie mówi o szczegółach swoich propozycji. Po pierwsze, cały czas nad nimi pracuje. Po drugie, nie chce wyjść z nimi za wcześnie, by nie stracić w przyszłorocznej kampanii efektu świeżości.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ma to być obniżka obciążeń podatkowych dla osób zarabiających w okolicach średniej krajowej (dziś 4,6 tys. zł) lub mniej. W grę wchodzą różne rozwiązania: wyższa kwota wolna, niższa stawka podatku, wyższe koszty uzyskania przychodów bądź ulga podatkowa.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie