Wicemarszałek Senatu pytany był na antenie radia RDC, czego można spodziewać się po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS. Jak poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, odbędzie się ono w piątek i w sobotę.

"Takie spotkania odbywają się raz na kilka miesięcy, gdzie w spokojnej atmosferze, z dala od kamer telewizyjnych, od tej bieganiny w Sejmie, możemy przez dwa dni porozmawiać o kwestiach strategicznych, podsumować, co się udało zrobić i czego nie udało się zrobić w mijającym roku i jakie powinniśmy mieć cele legislacyjne (...) na kolejny rok" - powiedział Bielan.

W rozmowie padło pytanie, czy obozowi rządzącemu potrzebny jest "nowy impuls polityczny". Jak wskazał prowadzący, mówi się o "pewnego rodzaju spotkaniu, konwencji", na którym miałaby być wyznaczone "nowe cele".

Wicemarszałek Senatu powiedział, że koniec listopada i początek grudnia miały być politycznie czasem "refleksji nad przebiegiem kampanii samorządowej" i "przygotowań strategicznych przed rokiem wyborów europejskich i sejmowych".

"Ale mimo wszystko wydaje mi się, że moglibyśmy być nieco bardziej aktywni i te wydarzenia, konwencja - o której pan powiedział - rządu i ewentualna konwencja Zjednoczonej Prawicy, taka partyjna, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, będą temu służyć" - podkreślił Bielan.

Mówiąc o terminie konwencji, zastrzegł, że na pewno nie będzie to w "ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem". "Bo wtedy Polacy tradycyjnie myślą już tylko i wyłącznie o przygotowaniach do świąt" - podkreślił. (PAP)