statystyki

Macierewicz odszedł, wymiana w armii trwa

autor: Maciej Miłosz26.11.2018, 07:13; Aktualizacja: 26.11.2018, 07:46
Kolejnych nominacji można się spodziewać w marcu. Wtedy będzie już po zmianach w systemie kierowania i dowodzenia – nowe nominacje będą adaptacją do tej reformy i zapewne będą dotyczyły również oficerów pracujących w Sztabie Generalnym.

Kolejnych nominacji można się spodziewać w marcu. Wtedy będzie już po zmianach w systemie kierowania i dowodzenia – nowe nominacje będą adaptacją do tej reformy i zapewne będą dotyczyły również oficerów pracujących w Sztabie Generalnym.źródło: ShutterStock

W czwartek prezydent mianuje kolejnych generałów Wojska Polskiego. Karuzela kadrowa się kręci: co szósty z prawie 80 najwyższych rangą oficerów w ciągu najbliższych miesięcy odejdzie ze służby

W nadchodzący czwartek, w Dzień Podchorążego, prezydent Andrzej Duda mianuje nowych generałów. Gwiazdki mają dostać komandor Tomasz Szubrycht, rektor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, oraz pułkownik Tadeusz Szczurek, komendant Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pełnią oni funkcje, którym przypisany jest etat generalski. Być może w ostatniej chwili dojdzie do nich ktoś jeszcze.

To już trzecie wręczanie nominacji generalskich w tym roku. Wcześniej prezydent awansował najwyższych oficerów 10 listopada i 15 sierpnia. W sumie w tym roku ze stopnia pułkownika na generała awansowanych zostanie 13 żołnierzy. Kilkunastu innych dostało kolejne gwiazdki, np. awansowało z generała brygady na generała dywizji. To dowód na to, że współpraca na linii Pałac Prezydencki – Ministerstwo Obrony Narodowej układa się dobrze. W okresie wojny na linii prezydent Duda – minister Macierewicz nominacje w ogóle zostały wstrzymane.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Demolki(2018-11-26 17:50) Zgłoś naruszenie 10

    ... nieustający ciąg dalszy. Nieważne czy to Macierewicz czy Błaszczak, to pionki. Ważne , że to PiS pod wodzą naczelnika.

    Odpowiedz
  • Ale zawsze w jednym kierunku(2018-11-26 14:39) Zgłoś naruszenie 11

    Ci Super Awansowani idą na Emki... i Taki oficer z poprzedniego nadania dostanie w wieku 30-40 lat jakie 7 tys Emki na łapę. Czy jest jakaś krzywda ???? Ano niestety jest.... Służby są Światową potęgą w produkcji....młodych, zdrowych wysokopłatnych emerytów - W USA Kapitan, Major czy Generał tyra nieraz do 80-tki .....W Bulanda 50lat żyje w zdrowiu jako emeryt.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie