statystyki

Macierewicz odszedł, wymiana w armii trwa

autor: Maciej Miłosz26.11.2018, 07:13; Aktualizacja: 26.11.2018, 07:46
Kolejnych nominacji można się spodziewać w marcu. Wtedy będzie już po zmianach w systemie kierowania i dowodzenia – nowe nominacje będą adaptacją do tej reformy i zapewne będą dotyczyły również oficerów pracujących w Sztabie Generalnym.

Kolejnych nominacji można się spodziewać w marcu. Wtedy będzie już po zmianach w systemie kierowania i dowodzenia – nowe nominacje będą adaptacją do tej reformy i zapewne będą dotyczyły również oficerów pracujących w Sztabie Generalnym.źródło: ShutterStock

W czwartek prezydent mianuje kolejnych generałów Wojska Polskiego. Karuzela kadrowa się kręci: co szósty z prawie 80 najwyższych rangą oficerów w ciągu najbliższych miesięcy odejdzie ze służby

W nadchodzący czwartek, w Dzień Podchorążego, prezydent Andrzej Duda mianuje nowych generałów. Gwiazdki mają dostać komandor Tomasz Szubrycht, rektor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, oraz pułkownik Tadeusz Szczurek, komendant Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pełnią oni funkcje, którym przypisany jest etat generalski. Być może w ostatniej chwili dojdzie do nich ktoś jeszcze.

To już trzecie wręczanie nominacji generalskich w tym roku. Wcześniej prezydent awansował najwyższych oficerów 10 listopada i 15 sierpnia. W sumie w tym roku ze stopnia pułkownika na generała awansowanych zostanie 13 żołnierzy. Kilkunastu innych dostało kolejne gwiazdki, np. awansowało z generała brygady na generała dywizji. To dowód na to, że współpraca na linii Pałac Prezydencki – Ministerstwo Obrony Narodowej układa się dobrze. W okresie wojny na linii prezydent Duda – minister Macierewicz nominacje w ogóle zostały wstrzymane.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Demolki(2018-11-26 17:50) Zgłoś naruszenie 10

    ... nieustający ciąg dalszy. Nieważne czy to Macierewicz czy Błaszczak, to pionki. Ważne , że to PiS pod wodzą naczelnika.

    Odpowiedz
  • Ale zawsze w jednym kierunku(2018-11-26 14:39) Zgłoś naruszenie 11

    Ci Super Awansowani idą na Emki... i Taki oficer z poprzedniego nadania dostanie w wieku 30-40 lat jakie 7 tys Emki na łapę. Czy jest jakaś krzywda ???? Ano niestety jest.... Służby są Światową potęgą w produkcji....młodych, zdrowych wysokopłatnych emerytów - W USA Kapitan, Major czy Generał tyra nieraz do 80-tki .....W Bulanda 50lat żyje w zdrowiu jako emeryt.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie