statystyki

Lex Saski receptą na ewentualny opór władz Warszawy

autor: Tomasz Żółciak20.11.2018, 07:14; Aktualizacja: 20.11.2018, 07:39
Pałac miałby bowiem stanąć na placu Piłsudskiego, na gruntach należących do miasta

Pałac miałby bowiem stanąć na placu Piłsudskiego, na gruntach należących do miastaźródło: ShutterStock

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe przygotować specustawę, na mocy której dojdzie do odbudowy Pałacu Saskiego w stolicy - ustalił DGP. Mimo oficjalnej decyzji o inwestycji wciąż nie wiadomo, ile będzie kosztowała.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych rozmów w kręgach rządowych, wariant przewidujący konieczność przygotowania odrębnej ustawy jest jednym z rozpatrywanych scenariuszy. Miałaby to być odpowiedź na ewentualne blokowanie inicjatywy przez stołeczny samorząd. Pałac miałby bowiem stanąć na placu Piłsudskiego, na gruntach należących do miasta. Władze Warszawy wciąż mają za złe obozowi rządzącemu to, co zrobił z placem – ustanowiono tam teren zamknięty, przejęto nadzór i postawiono pomnik smoleński. Dlatego nie ułatwiają zadania PiS.

– Jeśli dalej będą sprawę blokować, będą mieli specustawę – odgraża się jeden z ważniejszych polityków partii rządzącej.

Biorąc pod uwagę nastawienie władz stolicy, ten scenariusz jest bardzo możliwy. – To teren miejski i nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek mógł cokolwiek planować bez porozumienia z miastem. Inaczej będzie to zwykłe bezprawie – komentował niedawno na łamach DGP Rafał Trzaskowski, który w czwartek 22 listopada zostanie zaprzysiężony na prezydenta Warszawy.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • green(2018-11-20 09:28) Zgłoś naruszenie 31

    Juz martwicie sie ile bedzie kosztowala budowa ? Palac krolewski tez duzo kosztowal i co- lepiej w/g was nie trzeba bylo go odbudowywac, bo kosztowal !!!

    Odpowiedz
  • Grzymała(2018-11-21 08:56) Zgłoś naruszenie 10

    Władze Warszawy ciągle coś mają za złe, powinni odbudować pałac Saski dawno temu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie