statystyki

Wes Kremer: Polska jest tak naprawdę światowym liderem w sposobie pozyskiwaniu offsetu

autor: Maciej Miłosz05.11.2018, 07:31; Aktualizacja: 05.11.2018, 07:57
Polska mapa

Polska mapaźródło: Materiały Prasowe

Inżynierowie są świetnie wyedukowani, ale brakuje im wiedzy, jak współpracować z rządem USA – mówi DGP Wes Kremer, wiceprezes Raytheon Company, prezes Raytheon IDS.

Koncern Raytheon ma dostarczyć Polsce dwie baterie zestawów Patriot za ponad 16 mld zł netto. Kiedy może zostać podpisany negocjowany właśnie kontrakt na kolejne baterie, czyli drugą fazę programu Wisła – systemu obrony polskiego nieba średniego zasięgu?

Myślę, że to wydarzy się w przyszłym roku. Ale nie wiem, kiedy dokładnie – to zależy od negocjacji między rządami Polski i Stanów Zjednoczonych.

A co z programem Narew, czyli systemem krótkiego zasięgu?

To program, który ma być zbudowany przez polski przemysł, ale duża jego część opiera się na technologiach, które mają być transferowane do Polski podczas realizacji programu Wisła.

Jednak przemysł poszukuje do tego partnera z zagranicy i dziś nie wydaje się, żeby w tym wyścigu faworytem był Raytheon.

Nic mi o tym nie wiadomo.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie