Jaka będzie Europa Środkowa? Scenariusze dla regionu

autor: Marcin Bużański18.10.2018, 07:02; Aktualizacja: 18.10.2018, 10:14
Ważne, żeby jak największa część tej infrastruktury pojawiła się w samej Europie Środkowej, wraz z masową kampanią informacyjną pokazującą wartość takiej współpracy dla obywateli regionu.

Ważne, żeby jak największa część tej infrastruktury pojawiła się w samej Europie Środkowej, wraz z masową kampanią informacyjną pokazującą wartość takiej współpracy dla obywateli regionu.źródło: ShutterStock

W Europie Środkowej nastąpił kres pewnej epoki. Koniec okresu, który od 1989 r. charakteryzował się dynamicznymi reformami, integracją ze strukturami świata zachodniego i zaangażowaniem w budowę społeczeństwa obywatelskiego. Co nastąpi po nim? W którą stronę pójdzie Europa Środkowa?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • kay(2018-10-18 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    z rzeczy wymienionych w artykule, tylko wycofanie wojsk USA z Polski jest faktycznie niebezpieczne. Spadek populacji niebezpieczny nie jest. Japończycy żyją bardzo dobrze.

    Odpowiedz
  • Aborygen Śląski(2018-10-18 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Zapominamy o Bałkanach gdzie zaprószony ogień (wybuch I wojny światowej) spowodował duże zmiany i to w całej Europie. Tam krzyżują się interesy Rosji, EU oraz Turcji. Kiedy Chiny rozszerzą po Grecji swoje interesy gospodarcze ... będzie niezły gorący tygiel. Przedstawiony scenariusz optymistyczny jest niestety najmniej realny ze względu na brak kapitału w naszej części Europy oraz problemy demograficzne. Kapitał jest na Zachodzie, a zasoby ludzkie na Wschodzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie