"Dla tego typu retoryki nie ma miejsca w opinii publicznej. W moim przekonaniu politycy, którzy używają retoryki rodem z ustrojów totalitarnych powinni w demokratycznym państwie prawa otrzymać od wyborców czerwona kartkę" - ocenił Szefernaker .

Chodzi o wpis, który poseł PO Grzegorz Furgo zamieścił na Twitterze, publikując plakat z grafiką przedstawiającą przerobione twarze czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy – Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobro i Mateusza Morawieckiego. Na dole plakatu widniał napis: "Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany". Polityk napisał: "Wymowna ta grafika, #IdźNaWybory, #IdęNaWybory, #ZepsulicięPolsko". Internauci zauważyli jednak, że to przeróbka propagandowego plakatu kolportowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Poseł po głosach krytyki usunął wpis i przeprosił. "Kontrowersyjną grafikę usunąłem, przyznając, że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej. Wszystkich, którzy zostali urażeni przepraszam" - napisał na Twitterze Furgo.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk