statystyki

Poprawa prognozy dla IMGW. Cięcia w kadrach pozwolą uniknąć bankructwa?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Tomasz Żółciak15.10.2018, 07:50; Aktualizacja: 15.10.2018, 11:41
Cięcia kadr mają dać 7 mln zł oszczędności w skali roku

Cięcia kadr mają dać 7 mln zł oszczędności w skali rokuźródło: ShutterStock

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej złożyło wniosek o uruchomienie rezerwy celowej na rzecz stojącego na skraju bankructwa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W lipcu DGP jako pierwszy opisał kłopoty jednostki.

Resort nie zdradza szczegółów dotyczących kwoty, o jaką wnioskuje dla IMGW. Potwierdza jedynie, że został złożony wniosek o uruchomienie dodatkowych pieniędzy. – Ostateczna kwota jest przedmiotem uzgodnień rządowych – ucina Michał Kania z biura prasowego ministerstwa. W grę może wchodzić nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Oficjalnie nie wiadomo, kiedy będzie zgoda na uruchomienie rezerwy. W rozmowie z IAR wiceminister gospodarki morskiej Anna Moskwa wskazała, że wnioskiem zajmuje się obecnie komitet programowania prac rządu oraz że niewykluczone, iż dodatkowe pieniądze dla instytutu pojawią się jeszcze w tym miesiącu.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • swiadek(2018-10-20 20:51) Zgłoś naruszenie 32

    Zobaczcie jakie premie bierze sobie dyrektorka od Szyszki, która nawet mgr nie ma! żenada i jej swita oszustów i złodziejji, no sprwadzcie jakie sobie praemie przyznawali, a ludzi zwalniaja

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie