statystyki

Spotkanie Duda - Trump. W cztery oczy w trzecim roku prezydentury

autor: Maciej Miłosz18.09.2018, 07:29; Aktualizacja: 18.09.2018, 08:51
Donald Trump i Andrzej Duda podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie

Donald Trump i Andrzej Duda podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawieźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

Najważniejszym punktem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy będzie spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem w cztery oczy. Choć politycy spotykali się już wcześniej, będzie to pierwsze spotkanie w Białym Domu. Zapewne potrwa około pół godziny. Po nim zaplanowano rozmowy delegacji. W skład polskiej wchodzi m.in. szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak wynika z informacji podawanych przez Kancelarię Prezydenta, „ze strony amerykańskiej potwierdzono obecność m.in. wiceprezydenta Mike’a Pence’a oraz sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Rozmowy podsumuje wspólna konferencja prezydentów Polski i USA”.

Najpewniej obaj politycy podpiszą wspólną deklarację o wzmocnieniu strategicznego partnerstwa między Polską a USA. Została ona już wcześniej przygotowana przez doradców i urzędników. – Deklaracja składa się z trzech filarów: pierwszy dotyczy rozszerzenia współpracy w zakresie bezpieczeństwa, drugi to wspólne stanowisko w zakresie poszerzenia współpracy energetycznej, które zakłada też sprzeciw wobec inwestycji niszczących otwarty rynek europejskiego gazu takich jak Nord Stream 2, w trzecim będzie mowa o zwiększeniu amerykańskich inwestycji w Polsce – zapowiadał wczoraj Krzysztof Szczerski, szef gabinetu politycznego prezydenta.


Pozostało jeszcze 15% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie