statystyki

Spotkanie Duda - Trump. W cztery oczy w trzecim roku prezydentury

autor: Maciej Miłosz18.09.2018, 07:29; Aktualizacja: 18.09.2018, 08:51
Donald Trump i Andrzej Duda podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie

Donald Trump i Andrzej Duda podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawieźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

Najważniejszym punktem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy będzie spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem w cztery oczy. Choć politycy spotykali się już wcześniej, będzie to pierwsze spotkanie w Białym Domu. Zapewne potrwa około pół godziny. Po nim zaplanowano rozmowy delegacji. W skład polskiej wchodzi m.in. szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak wynika z informacji podawanych przez Kancelarię Prezydenta, „ze strony amerykańskiej potwierdzono obecność m.in. wiceprezydenta Mike’a Pence’a oraz sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Rozmowy podsumuje wspólna konferencja prezydentów Polski i USA”.

Najpewniej obaj politycy podpiszą wspólną deklarację o wzmocnieniu strategicznego partnerstwa między Polską a USA. Została ona już wcześniej przygotowana przez doradców i urzędników. – Deklaracja składa się z trzech filarów: pierwszy dotyczy rozszerzenia współpracy w zakresie bezpieczeństwa, drugi to wspólne stanowisko w zakresie poszerzenia współpracy energetycznej, które zakłada też sprzeciw wobec inwestycji niszczących otwarty rynek europejskiego gazu takich jak Nord Stream 2, w trzecim będzie mowa o zwiększeniu amerykańskich inwestycji w Polsce – zapowiadał wczoraj Krzysztof Szczerski, szef gabinetu politycznego prezydenta.


Pozostało 15% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie