W piątek rano na bulwarach wiślanych Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy odsłonił swe hasło wyborcze "Warszawa. Dla wszystkich". Niedługo potem inny kandydat, stołeczny radny Piotr Guział zarzucił mu kradzież hasła. "Niestety Pan Trzaskowski ukradł moje hasło wyborcze" - napisał Guział na Twitterze zaznaczając, że takie hasło opublikował już w czwartek o godz. 14.10 na swym profilu na Facebooku.

O zarzuty Guziała Trzaskowski został zapytany na swej kolejnej piątkowej konferencji prasowej - na stołecznym Ursynowie. "Po pierwsze, Warszawa jest dla wszystkich; cieszę się, że ta filozofia, którą ja prezentuję już od wielu miesięcy - filozofia, która polega na inwestycjach w ludzi, na tym, żeby walczyć z dyskryminacją, na tym, żeby Warszawa autentycznie była dla wszystkich, jest podzielana przez innych kontrkandydatów" - odpowiedział poseł Platformy.

"Rozumiem, że to jest w pewnym sensie zapowiedź tego, że pan Guział zagłosuje na mnie. A mówiąc zupełnie poważnie - zostało wydane oświadczenie sztabu w tej sprawie. Każdy, kto choć trochę zna się na kampanii, wie, że hasła przygotowuje się tygodniami, zwłaszcza do druku, bo przecież zaraz te billboardy będą wisieć na warszawskich ulicach" - dodał kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Zachęcał też, by sprawdzić co kryje się pod domeną internetową warszawadlawszystkich.pl.

Pytany, czy jego słowa oznaczają, że nie zmieni swego hasła, Trzaskowski, odparł: "a dlaczego mam zmieniać hasło?". "Od wielu, wielu miesięcy prezentujemy pewna filozofię, która właśnie najlepiej podsumowana jest tym hasłem". "Nie śledzę tego, co robią wszyscy kontrkandydaci" - dodał.

Jarosław Szostakowski, stołeczny radny i szef warszawskiego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej napisał z kolei w piątkowym oświadczeniu, że hasło kandydata Koalicji Obywatelskiej jest wynikiem "dobrze zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej kampanii prezentacji wizji Warszawy przedstawianej przez Rafała Trzaskowskiego, Warszawy otwartej, nowoczesnej, a przede wszystkim tworzącej dobry klimat dla każdego z mieszkańców". "Próby podważania wiarygodności hasła +Warszawa dla wszystkich+ to wyłącznie akcja wymierzona w Rafała Trzaskowskiego" - dodał Szostakowski.

Michał Szczerba, stołeczny poseł PO napisał w piątek na Twitterze: "już trzy miesiące temu pod hasłem Rafała #WarszawaDlaWszystkich szliśmy w warszawskiej paradzie". Dołączył link do swego tweeta z 9 czerwca i zdjęcia z warszawskiej Parady Równości.