John Bolton nazywany amerykańskim nacjonalistą. Oto architekt polityki zagranicznej Donalda Trumpa

autor: Radosław Korzycki20.07.2018, 07:37; Aktualizacja: 20.07.2018, 10:33
Na razie jednak i lewica, i pokaźna część prawicy w USA uważają zachowanie prezydenta podczas szczytu za zdradę i domagają się głów. W pierwszej kolejności Johna Boltona.

Na razie jednak i lewica, i pokaźna część prawicy w USA uważają zachowanie prezydenta podczas szczytu za zdradę i domagają się głów. W pierwszej kolejności Johna Boltona.źródło: PAP
autor zdjęcia: SERGEI CHIRIKOV

Polityka zagraniczna Donalda Trumpa grzęźnie w chaosie. Dlatego warto się przyjrzeć jej architektowi Johnowi Boltonowi, doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego.

C h ciał bombardowaniem wymusić zjednoczenie Korei, wzywał do obalenia rządu ajatollahów w Iranie, namawiał Brytyjczyków do brexitu. John Bolton nie bez powodów bywa nazywany amerykańskim nacjonalistą. Nawet konserwatyści mawiają, że „jest kilkadziesiąt mil dalej na prawo” od nich. Wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa uznał za szansę powrotu na polityczny szczyt. Dopiął swego. W kwietniu zastąpił gen. H.R. McMastera na stanowisku doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, zwanego oficjalnie szefem BBN.

Od Reagana do Fox News


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie