statystyki

Wyborczy wyścig ruszy na dobre dopiero, gdy premier pozwoli [SONDAŻ DGP]

autor: Tomasz Żółciak18.07.2018, 07:40; Aktualizacja: 18.07.2018, 07:46
Jak wynika z badań na panelu Ariadna przygotowanych na zlecenie DGP, na tegoroczne wybory samorządowe zamierza się wybrać ponad 60 proc. uprawnionych Polaków. Niemal połowa ankietowanych dobrze ocenia obecnych włodarzy (ok. 30 proc. ma negatywne zdanie).

Jak wynika z badań na panelu Ariadna przygotowanych na zlecenie DGP, na tegoroczne wybory samorządowe zamierza się wybrać ponad 60 proc. uprawnionych Polaków. Niemal połowa ankietowanych dobrze ocenia obecnych włodarzy (ok. 30 proc. ma negatywne zdanie).źródło: ShutterStock

Najbardziej prawdopodobny termin I tury to 21 października. Badaniem opinii o kształcie wyborów zaczynamy cykl tekstów zapowiadających jesienne głosowanie.

Choć kampania wyborcza w przypadku niektórych kandydatów rozpoczęła się z dużym wyprzedzeniem – co zdążyła już skrytykować Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) – to oficjalna agitacja zacznie się dopiero od momentu zarządzenia terminu wyborów przez premiera.

Formalnie Mateusz Morawiecki już od poniedziałku może podać datę – zgodnie z kodeksem wyborczym zarządzenie szefa rządu musi zostać wydane najwcześniej na cztery miesiące, a najpóźniej na trzy miesiące przed końcem kadencji samorządowych rad. To oznacza, że premier może jeszcze wszystkich trzymać w niepewności przez niemal miesiąc.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Część polityków PiS oczekuje, że decyzja zapadnie jeszcze w tym tygodniu. Ale inni są sceptyczni. – To raczej mało możliwy wariant – przewiduje jeden z polityków partii rządzącej.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie