statystyki

Z zamrażarki do zamrażarki? Prawo aborcyjne ląduje w podkomisji

autor: Agata Szczepańska03.07.2018, 07:56; Aktualizacja: 03.07.2018, 08:02
Sejm

Sejmźródło: ShutterStock

Kolejny etap prac nad ustawą zaostrzającą prawo aborcyjne zakończył się powołaniem podkomisji.

Wniosek o powołanie owej podkomisji przegłosowano mimo ostrego sprzeciwu autorów projektu. Zaskoczenia jednak nie było, bo o takim scenariuszu mówiło się na sejmowych korytarzach. – Kolejny raz stosują państwo przemoc wobec nienarodzonych dzieci. To jest przemoc władzy wobec obywateli, którzy chcą ochrony życia – mówiła wczoraj Kaja Godek z Inicjatywy #Zatrzymaj Aborcję.

Projekt, który znosi możliwość przerywania ciąży, gdy istnieje ryzyko ciężkiego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, Sejm skierował do dalszych prac w styczniu. W marcu pozytywnie zaopiniowała go komisja sprawiedliwości. Komisja polityki społecznej, mimo ponaglania, nie spieszyła się, by przystąpić do kolejnego etapu prac. Bo rządzącym nie jest to na rękę. Niewykluczone, że projekt nadal leżałby w sejmowej zamrażarce, gdyby nie upominali się o niego wnioskodawcy oraz... Episkopat. Powołanie podkomisji, która zajmie się projektem, to dobry sposób na przeciągnięcie procedowania.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie